Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Alışveriş Hastalığı Nedir?
Yukarı

Alışveriş Hastalığı Nedir?

Zihinsel ve duygusal güçlükler yaşayan kişinin (korku, tedirginlik, öfke, hayal kırıklığı, yalnızlık) kendini kontrol edememesi, dürtüsel olarak gelen bir şeyler satın alma isteğine karşı koyamaması ve ihtiyacı olmadığı halde çok sayıda kendini çekici, güçlü veya güvenli halde düşündüğü eşyaları satın alması, aldığı anda rahatlama, zevk alma ve doyum bulma, sonrasındaysa depresif duyguların önde olduğu pişmanlık, suçluluk, kendine öfke seyrinde devam eden psikiyatrik ciddi bir hastalıktır, alışveriş hastalığı.

Alışveriş, kişinin stresle başa çıkma yöntemi hale gelmiştir ve bu hastalık %80 kadınlarda görülür. Diğer psikiyatrik rahatsızlıklarla beraber görülme olasılığı çok yüksektir. Bu hastalığı bağımlılık olarak tanımlandıranlar da vardır. Tedavide ilaç ve psikoterapi etkili olmaktadır. Amaç ise, aşırı alışveriş davranışını sağlıklı bir düzeye getirmektir.

Lokman Hekim

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort