Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Aldatmanın bahaneleri
Yukarı

Aldatmanın bahaneleri

Aldatmayan erkek yoktur, aldatmayan kadında yoktur. En ufak bir şüphe karşısında nasıl bir bahane uydururdunuz?Aldatma toplumda en fazla olan eylemlerden biridir. İlişkilere en fazla zararı veren olgu olmasına rağmen aldatma sık yaşanır. Aldatma nedenleri, nasıl olduğu konusunda pek çok uzman araştırmalar yapmıştır.

Aldatma eylemi sıklıkla karşılaşılan bir durumken son yıllarda erkekler kadar kadınlar tarafından da yapılmaktadır. Bunun başlıca nedeni, kadının sosyo ekonomik olarak kendini yükseltmesidir. İş hayatına giren kadın artık erkek kadar para kazanmaktadır. Bu durum onun kendi ayakları üzerinde durmasını sağladığından aldatma eylemi kadınlar arasında da artmıştır. Kültürel yapımız, aldatan erkeği korurken, aldatan kadını korumamaktadır.

İşte, aldatma nedenleri;

Eşler arası sorunlar

Bir ilişkide en büyük sorun iletişimdir. Eşler arasında iletişimde olan sorunlar, aldatmayı beraberinde getiriyor. Yapılan kavgalar sonrası kinlenme, uzun süren küslükler ilişkiyi yıpratarak aldatmaya açık hale getirir.

Sıkılma

Bir ilişki başlamadan önce birbirini tanıma döneminde çiftler çok fazla birbirine zaman ayırır. Çeşitli romantik anlar yaratılır. Fakat, ilişki başladıktan sonra bir monotonluk dönemine girilebilir. İlişkisine heyecan katmayan insanlar zamanla birbirinden sıkılabilir. Bu sıkılma aldatmayı beraberinde getirir.

Cezalandırma isteği

Arada yaşanan iletişim sorunları nedeni ile çiftin problemlerini çözmemesi zamanla ciddi bir kin duygusu oluşturabilir. Bu duygu nedeni ile eşlerden biri diğerini cezalandırmak isteyebilir. Cezalandırma isteği direk olarak aldatmayı sağlar.

Özel yaş dönemleri

Özellikle 40-50 yaş arası orta yaş bunalımının başladığı dönemlerdir. Bu dönemlerde kişi kendi hayatını sorgulayabilir. Kendisini umutsuz ve mutsuz hissederse farklı bir hayata geçmek isteyebilir. Bu dönemler, aldatmanın en fazla olduğu dönemlerdir.

Hamilelik dönemi

Hamilelik dönemi eşler arasında en tehlikeli dönemdir. Bu dönemde erkek, eşini eskisi kadar çekici bulmayabilir veya kadın eşi ile birlikte olmak istemeyebilir. Özellikle erkeğin eşini anne olarak görmesi de başka bir sorundur. Bu dönemde özellikle erkek, aldatma eylemine girebilir.

Kişisel sorunlar

Bir ilişkide hiçbir sorun olmamasına rağmen bazen eşlerden biri aldatabilir. Bunun başlıca nedeni kişinin bağlanma korkusu ya da düşünceleri ile yüzleşme yeteneğinin olmamasıdır. Çok sevgi olsa da, ilişkinin temeli sağlam değildir.

Cinsellik sorunu

Cinselliğin yeterince yaşanamaması, doyumsuzluk beraberinde aldatmayı getirebilir. İlişkinin temeli kabul edilen cinsellikte olan aksaklıklar kişilerin başka partner arayışına girmesine neden olabilir.

Sosyal medya

Artık evinizden istediğiniz kişiye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Sosyal medya üzerinden istenilen kişiye ulaşmak ve onunla bir ilişki yaşamak artık kolaydır. Sosyal medyadan ulaşılan bazı insanlarla zamanla vakit geçirince bir yakınlaşma olabilir.

Erken yaşta evlilik

Kadınlarda 22, erkeklerde 24 yaş öncesi evlilik yapıldığında daha çabuk boşanma olmaktadır. Erken ya da yapılan evlilikler çok sağlıksızdır. Bir gençlik hayali ile yapılan evlilik zamanla sıkabilir ve eşler birbirini aldatabilir ya da boşanabilir. Çünkü, fiziken ve ruhen evlilik kurumuna hazır değildirler.

Yalnızlık

Yapılan araştırmalar, erkeklerin eşlerinden ya da sevgililerinden ayrı kaldıkları zaman içinde başka kadınlara daha fazla ilgi duyduklarını ortaya koymuştur. Bu nedenle eşinizi tatil ya da iş seyahatleri için sık sık yalnız bırakmamanızda fayda vardır.

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort