Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Aldatılan Kadın! Aldatılan Erkek!
Yukarı

Aldatılan Kadın! Aldatılan Erkek!

Aldatılan kişilerin ilk verdikleri tepkiler travma ardından verilen tepkiler gibidir. Aldatılmak kişilerin egosuna yapılmış olan bir saldırıdır ve kişilerde “Değersizlik, önemsizlik hislerini ifade eder. Kişiler il önce bu durumu reddeder ve depresyona girer. Bu duyguyu yaşayan insanların kendilerine olan güvenleri azalır. Kadınların ve erkeklerin bu duruma bakış açıları ve zihin algıları farklılık gösterir.

Kadınların ilk tepkisi karşısındakine yönelik öfke olsa da içte hissedilen duygu; bunu neden yaptığı ve bunu yapması için kendisinin ne eksiğinin olduğudur. Kadın aldatılma sonrası ilk önce kendisini suçlar. ‘Benim ne eksiğim var dı?’ Bu sorunun ardından öfkeli davranışlar sergilese de çoğunlukla kendisini suçlar.
Kadınlar aldatma karşısında ne yapacağını bilemediği durumlarda görmezden gelmeyi tercih edebilir ve hayatına devam edebilirler. Ancak böyle bir durumda durumla yüzleşmeyen ve görmezden gelen kadın ilerleyen zamanlarda eşine herhangi bir nedenle sinirlendiği zamanlarda yüzüne vurur ve onu incitmeye çalışır. Kadın aldatılma sonucunda ilişkisine/evliliğine daha çok devam eder. Ancak aldatılmanın süre ve sürekliliğine bağlı olarak ayrılma, boşanma gibi durumlar gerçekleşebilir.

Aldatılan erkeklerin ise bu olayı kadınlardan biraz daha farklı hisseder. Erkek aldatıldığında bu affedilemeyecek bir suçtur. Hissettiği tam da bu duygudur. Aldatılma sonrası kadın kendini suçlar demiştik. Fakat bu kez durum daha farklı. Aldatılan erkek kadını suçlar. Tabi ki; bazı durumları dışarıda tutmak gerekir. Sonunda ise erkeğin ayrılma/boşanma eğiliminin daha fazladır.

Her ne sebeple olursa olsun, kadın veya erkek için aldatılma örseleyici, onur, gurur zedeleyici ve kişinin benlik saygısına yönelik bir saldırıdır. Böyle bir durumda ancak olay kabul edilerek duygular paylaşıldığında iyileşme sağlanır.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort