to top

Akşamdan Kalanlara Özel Tarif

Mükemmel bir yılbaşı gecesi geçirdiniz. Arkadaşlarınızla doyasıya eğlendiniz ve içkinin dozunu iyice kaçırdınız. Ertesi sabaha uyanmakla uyanmamak arasında kaldınız çünkü beyninizde tuhaf bir ağırlık ve ağrı hissetniz, gözleriniz şiş ve bitkinsiniz. Eğlenmek güzel ancak ertesi gün insanda bıraktığı baş ağrısı geçecek gibi değil.

Ertesi sabaha uyanıldığında ilk yapılan kahve içmek düşüncesi gelir akla… Kahvenin dinlendireceği, üzerinizdeki uyuşukluğu alacağına inanılır ancak bu yanlış olarak bilinen uygulamalardandır. Bunun yerine midenizi yatıştıracak, beyninizi uyandıracak, sizi toksinlerden arındıracak limonlu bitki çayları için bunlardan papatya, rezene, adaçayı size iyi gelecektir.

Bitkinliğinize iyi gelecek diğer bir besinde muzdur. Muz size hem enerji verecek hem de midenizi rahatlatacaktır. Mümkün olduğunca gün içinde az yağlı, düşük glisemik karbonhidratları tercih ediniz.

Beslenmenin yanında sauna veya buhar banyosu yapabilirsiniz ya da sıcak bir duş. Çok fazla sıvı kaybettiğiniz için bolca sodalı ayran tüketmenizde yarar var.

Cool Kadın Dergisi olarak akşamdan kalma okurlarımıza özel bir tarifimiz var.

1 litre su

1 demet maydonoz

1 çay kaşığı toz zencefil

1 çay kaşığı bal

Yarım limon suyu

Taze nane yaprakları

Bu malzemelerin hepsini karıştırarak içiniz… gün içinde kendinizi zihne ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.