Yukarı

Ağır Metallere Karşı Vücudu Temizleme Banyosu

Ağır metallerin başta otizm spektrum bozuklukları olmak üzere bir çok hastalıkla ilişkisi olduğu belirlendi. Peki ağır metaller vücudumuza nasıl giriyor diye örnekler vermek gerekirse bunlara egzos gazları, piller, talk pudrası, floresan lambalar, deniz ürünlerinden CİVA, pişirme kapları, folyo, rujlar, deodarantlardan alüminyum, oyuncaklar, vinil okul çantaları, sigara dumanından KURŞUN, içme suyu, balıklar, ahşap koruyuculardan ARSENİK, böcek öldürücüler, boyalar, karayollarındaki tozlardan KADMİYUM, elektrik düğmeleri, bazı çikolatalar, süs eşyaları, kakao, şampuanlar, fermuarlardan NİKEL gibi bir çok sebep sayılabilir…
Yani günlük hayatta her an elimizin altındaki birçok ağır metal kaynağı var. Bu maruziyeti en aza indirmek istesek de etrafımız bu kadar kuşatılmışken ne yazık ki başarılı olamıyoruz. Fakat evde ucuz bir yöntemle bu metallerden arınmak mümkün. İNGİLİZ TUZU yani MAGNEZYUM SÜLFAT! sayesinde. Magnezyum sülfat banyosu otizmli ve ağır metal düzeyleri yüksek saptanan çocuklarda kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Sülfatlar ağır metal temizliğine yardımcı olmasının yanı sıra, bağışıklık sistemini güçlendirir. Otistik çocukların çoğunda hem magnezyum hem de sülfatlar düşüktür. Magnezyum sülfat suya koyulduğunda magnezyum ve sülfata ayrışır. Her iki molekül de böylece deriden emilir. Sülfatın etkisi ise 7-8 saat kadar sürer.

Magnezyum sülfat ayrıca kan dolaşımını hızlandırır, pıhtılaşmayı azaltır, tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur. Vücudun insülini daha iyi kullanmasını sağlayarak diyabet gelişmemesi yönünde fayda sağlar. Vücuttan ağır metallerin atılması kas ağrılarını azaltır. (akşamları işten geldiğinizde magnezyum sülfat ile ayak banyosu yapabilirsiniz). Sinir sistemi içim gerekli olan kalsiyum seviyelerinin dengede kalmasını sağlar. Migren başağrılarını azaltır. Rahatlatıcı özelliği ile stresi azaltır.

NASIL UYGULANIR?

Magnezyum sülfat tozunu kaynar suda iyice eritin. Küvetin içine dayanılabilecek kadar sıcak su koyun ve içine magnezyum sülfatlı suyu ilave edin. Başlangıçta yarım çay bardağı magnezyum sülfat tozu kullanın ve daha sonra tolere ettikçe 1-2 çay bardağına kadar çıkın. 6 yaşın altında 1 bardak, üstünde 1.5-2 bardak kullanın. Küvet içinde en az 20 dakika kadar kalın. Banyodan sonra durulama ya da kurulama yapmayabilirsiniz. Magnezyum sülfat deride beyaz toz şeklinde kalır ve etkisi devam eder. Önce haftada 1 kez banyo yapılır. Alıştıkça haftada 2-3 sefere çıkılabilir. Magnezyum sülfat kimya ve ecza depolarında kilo ile satılır.

YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Huzursuzluk ve hiperaktivite olursa dozu azaltın. Banyo suyu yutulursa ishal yapar. Önce haftada 1 kez banyo yapılır. Alıştıkça haftada 2-3 sefere çıkılabilir.

Bu konu Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın kaynaklarından alınmıştır. Saygıyla anıyoruz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort