Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Adet Düzensizliği Hamile Kalmayı Engeller Mi?
Yukarı

Adet Düzensizliği Hamile Kalmayı Engeller Mi?

Adet düzensizliği yaşayan kadınların bazıları hamile kalamayabilir.

1 ) Adet düzensizliği hamile kalmayı engeller mi?

Adet düzensizliği hamile kalmaya engel olan olumsuzluklar içerisinde yer almaktadır. Adet döneminden önceki 4. ve 5. Günlerde yumurtalar döllenebilmek için hazır halde beklemeye başlar. Döllenme meydana gelmemiş olması halinde ise, döllenme için hazırda bekleyen yumurtalar, kanama ile beraber vücudun dışarısına atılır. Bu sebepten dolayı da, hamile olabilmek için bu 4 veya 5 günlük zaman zarfı oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı da, adet düzensizliği hamile olabilmeye engel teşkil etmektedir.

2 ) Adet düzensizlikleri neden olur?

Bütün kadınlarda, hormonal sistemin çalışmasına yardımcı olan mekanizma, beyinde başlar. Yumurtalık hormonları salgılanarak rahim duvarı git gide kalınlaşır. Beyinde meydana gelen bu işlemi başlatan mekanizmada ortaya çıkabilecek her çeşit problem, kadını etkileyerek adet düzensizliklerinin meydana gelmesine sebep olur.

3 ) Adet düzensizliğine sebep olan hastalıklar nelerdir?

Adet düzensizliği ile 21 günden kısa veya 35 günden uzun süren sikluslar anormal olarak değerlendirilir. Menstrual (regl,adet) kanamanın normalden daha fazla olduğu, uzun sürdüğü veya iki kanama arasında lekelenme ve kanamanın meydana geldiği durumlarda doktora görünmekte yarar vardır. Adet düzensiliği nedenlerinin içerisinde, hormonal farklılıkların görülmesi, yumurtalık ( over ) kistleri, rahim veya rahim ağzında yer alan polipler, endometrial hiperplazi yani rahim içini çevreleyen tabakanın normalden daha fazla büyümesi, miyomlar ve az da olsa rahim kanseri bu tip düzensizliklere neden olabilmektedir.

4 ) Adet düzensizliği, hamileliğin gidişatını etkiler mi?

Adet düzensizliği veya yumurtlama düzensiz olması, hamile olduktan sonra hamileliğin gidişatına veya bebeğe karşı herhangi bir şekilde etki etkilemez. Bunlar sadece hamile olmadan önce hamileliğin meydana gelme sürecini geciktirme ile alakalı olarak etki edebilirler.

5 ) Her adet düzensizliği, hamileliği etkiler mi?

Görülen her adet düzensizliğinde, hamile olmanın engellenmesi veya gecikmesi beklenmez. Mesela, rahim içerisinde yer alan bir polip ile alakalı olarak meydana gelen adet düzensizliği, aşırı adet kanaması olan bir kadında hamile olmasının etkilenmesi beklenmez. Adet düzensizliği ve hamile olabilme süresi, her zaman için aynı ilgili durumlar olmaz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort