Yukarı

Lindsay Hilton her zaman aktif bir insan olarak biliniyor. Yıllarca Mount Allison University ve the Halifax Tars’da rugby oynayan Lindsay, daha sonra farklı bir deneyim yaşamak için CrossFit’e yöneliyor ve burpee yarışmasını kazanarak Crossfit Onside adlı spor salonundan aylık üyelik kazanıyor.

lindsay-hilton-crossfit-1280x720

Lindsay Hilton’un Crossfit yaparken yayınlanan videosu 6 milyonun üzerinde izlenmeye ulaştı.

Birkaç hafta önce Crossfit Onside’dan form durumunu düzenli kontrol etmek için antrenman sırasında videosunun çekilmesini isteyen Lindsay, bunun sosyal medyada paylaşılacağını biliyordu; ama bu işin sonunda videosunun CrossFit Facebook sayfasında yayınlanacağından haberi yoktu.

Hilton herkese ilham veriyor!

Video hakkında yapılan yorumların birçoğu Hilton’un ne kadar ilham verici bir insan olduğundan bahsederken, bir adam sakatlığı nedeniyle depresyonda olduğunu, ancak Hilton’un videosunu izledikten sonra depresyondan tamamen çıktığını söyleyip Hilton’a ‘Bu muhteşem kadın bunu başardı’ diyerek övgüler yağdırıyor. Lindsay’in Crossfit yapmasına olanak sağlayan Velcro cırt cırtlı kayışlar ve onu demir çubuğa bağlayan zincirler diyebiliriz.

Lindsay-Hilton-Adaptive-CrossFit2

Her ne kadar CrossFit Hilton için zor bir spor gibi görünse de, Hilton yapmak istediğimize ulaşmak için her zaman takip etmemiz gereken bir yol olduğunu ve sanal ortamda onun gibi sporculara uyarlanabilecek birçok kaynak olduğunu belirtiyor.

‘Cesaret vermeleri harika’ diyor Hilton, ancak onu en çok şaşırtan insanların onu ilham verici bir kişi olarak lanse etmeleri; çünkü kendisini muhteşem bir başarı kazanmış biri olarak görmüyor ve dahası formunu da inanılmaz bulmuyor!

Yine de, Hilton kol veya bacakları olmayan insanların onu ve yaptıklarını görüp ‘Bunu ben de yapabilirim’ diye düşünmesini çok istiyor ve mesajın yerine gittiğini düşünüyor!

Hilton’un görümcesi Katie Hilton, onun gibi bir insanla tanışıyor olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirtip, daha önce hiç Lindsay gibi bir insanla hiç karşılaşmadığını söylüyor: ‘Lindsay gibi birini tanımak çok önemli, çünkü bazen hayatımız yolunda gitmiyor, işler zorlaşıyor ve içinden çıkılmaz bir hal alıyor. İşte tam o noktada Lindsay bize kafanıza koyduğunuz her şeyi başarmak için her zaman bir yol olduğunu gösteriyor.’

Lindsay, aynı zamanda International Rugby Board tarafından verilen 2012 Spirit of Rugby Award ödülünün sahibi oldu. Katie, Lindsay’in mükemmel bir spor ve eyalet elçisi olabileceğini düşünüyor.

Katie son olarak Lindsay ve onun gibi engelli bireylerin diğer insanlar tarafından yok sayılmaması gerektiğini söylüyor: ‘Sizin gibi olmayan, sizin gibi görünmeyen, yürümeyen veya konuşmayan insanları saymamazlık yapmayın. Lindsay etrafımızda inanılmaz şeyler olduğunun kanıtı!’

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved