Yukarı

5 Adımda Doğru Kontür Yapmanın Yolları

Sizlere 5 adımda profesyonelce nasıl kontür makyajı yapacağınıza dair güzel bir yazı hazırladık.

Yüzlerce video izlemenize rağmen vloggerlar gibi kontür uygulayamadığınızı düşünüyorsanız sizlere birkaç küçük önerimiz var!
Öncelikle özel bir gün için ya da sadece kendiniz için tam bir makyaj yapmak istiyorsanız, bu makyajda kontüre de mutlaka yer vermelisiniz.
Makyajda kontür son zamanlarda bu kadar popüler olmuş olsa da, yıllardır kullanılan bir teknik ve bu adil bir savaş olsun istediğimizden, her kadının bunu bilme hakkı olduğunu düşünüyoruz.
Eğer sizler de, yaptığınız makyajın hakkını vermek istiyorsanız bu 5 küçük öneriyi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız!

Koyu bölgeler!
Koyu renk kontür uygulamanız gereken yerler, suratınızda rahatsız olduğunuz fazla geniş ve düz hatlı yerler olmalı.
Örneğin, alın bölgeniz genişse onu daha dar göstermek için saç diplerinize yakın koyu kontür uygulamanız gerekmekte.
Aynı şekilde elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirmek adına, elmacık kemiklerinizin altına ve suratınızı daha küçük göstermek istiyorsanız çene kemiğinizin al kısmına da bu tekniği uygulayabilirsiniz.

Aydınlatılması gerekenler!
Şimdi gelelim, suratınızda vurgulamak istediğiniz bölgelere.
Alnınızın orta kısmı, gözlerinizin alt kısmı, çeneniz ve burnunuzun üst kısmı aydınlatıcı uygulamanız gereken önemli bölgelerden.
Dilerseniz elmacık kemiklerinizin altına uyguladığınız koyu kontürün alt çizgisinden itibaren de aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Kullanmanız gereken tonlar:
Kontürleme işlemi esnasında kendi teninizden ya da fondöteninizin renginden 1 en fazla 2 ton koyu bir ürün tercih etmelisiniz.
Bu durum aydınlatıcıda da aynı. Bembeyaz bir ürün cildinize çiğ bir görünüm verecektir.
En uygunu cilt tonunuzdan ya da kullandığınız fondötenden 2 ton daha açık bir aydınlatıcı kullanmak.

Pudra mı, krem mi?
Bu iki seçenekten birini tercih etmekte zorlanıyorsanız, en doğru seçimi cilt tipinizi göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.
Yağlı bir cilde sahipseniz pudra tipi ürünleri, kuru bir cilt tipine sahipseniz kremsi ürünleri tercih etmeniz cildinizi dengelemek adına en doğru seçim olacaktır.

Doğru fırça sorunsalı!
Eğer hedefiniz mükemmel kontür uygulamaksa, tercih ettiğiniz fırçaları ve onları hangi bölgelerde kullanacağınızı bilmelisiniz.
Elmacık kemikleriniz için kesik fırçaları, kontür uyguladığınız için küt fırçaları, aydınlatıcı uyguladığınız bölgeler ve göz altlarınız için yassı ve yelpaze formunda fırçaları.
Son olarak tüm bunların aynı oranda yayıldığından emin olmak için geniş, diğerlerine nazaran daha yumuşak ama gür fırçaları tercih etmelisiniz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort