Yukarı

30 yaşından sonra asla tüketmemeniz gereken 12 ürün!

Yaş 30! Her yediğiniz size kilo ve sağlık sorunları olarak geri dönmeye başladı bile. Siz henüz farkında değilsiniz ama zaman zaman diyetler yapmanıza rağmen kiloların geç gitmesinden şüpheleniyor gibisiniz. Tam da bunları düşünürken cool kadın sizin dikkat etmeniz gereken yiyecekleri uzmanlar ile birlikte belirledi bile.

 

Eğer 30 yaşındaysanız artık bakımınıza ve yediklerinize iki kat dikkat etmenin de zamanı geldi demektir. İşte o besinler;

  1. Hamurlu yiyeceklere dikkat edin. Eğer illede yemek istiyorsanız başka şekilde  günlük kalorinizi dengelemeye çalışın.
  2. Son bulgulara göre, günlük kalorilerinin yüzde 17 ila 21’ini şekerli gıdalardan alan insanların kalp hastalığından ölme riskleri kalorilerinin yüzde 8’ini şekerli gıdalardan alanlara göre veya daha azını tüketenlere kıyasla daha yüksek.
  3. Sağlıklı ürün sandığınız hazır olan tüm yiyecekler aslında size düşmandır. Hazır gıdalardan uzak durun!
  4. Kola gibi şekerli içecekler en büyük düşmanlar arasında.
  5. Kremalı bisküviler aynı zamanda bağımlılık yapar.
  6. Beyaz ekmek, açma, poğaça gibi yiyecekler…
  7. Kahveye eşlik eden krema çok da sağlıklı bir şey değil. Vücudu daha fazla yağlandırıyor ve kolestrolü yükseltiyor.
  8. Eğer 30’lu yaşlarınızda kilo almaya başladıysanız karaciğer fonksiyonunuzda sorun olabilir. O nedenle toksinlerden uzak durmak için yapay tatlandırıcılardan uzak durmalısınız.
  9. Margarin kalp hastalığına zemin oluşturabilir, ayrıca ciltte birtakım sorunlara yol açar. Bir de ciltteki kırışıkların daha hızlı yayılmasına sebep olur.
  10. Trans yağ içeren paketlenmiş ürünler kalp hastalığı riskini artırıyor.
  11. Salam, sosis gibi işlenmiş gıdalar. Yapılan bir araştırma salam ve sosisin sperm sayısını azalttığını ortaya koydu.
  12. Kanser, obezite gibi çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Cipsteki sodyum içeriği yüksek kan basıncına sebebiyet verebilir ve kardiyovasküler sağlığı olumsuz etkileyebilir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort