Yukarı

28 Mart 2016: 4 Çeyrek 1 Tam

Birbirinden eğlenceli ekipler kendi yazdıkları skeçleri her Pazartesi BKM Mutfak’ta sahneliyor…

BKM Mutfak Sahne haftaya, dört farklı tiyatro ve doğaçlama tiyatro ekibinin kendi skeçlerini sahneleyecekleri “4 Çeyrek 1 Tam” isminde özel bir geceyle başlıyor.

Azot Doğaçlama, Santral Kumpanya, Tiyatro Karyola ve Yaka Paça Doğaçlama, her hafta farklı bir temada hazırlayacakları skeçleri izleyicisiyle buluşturuyor. “4 Çeyrek 1 Tam”ın moderatörlüğünü ise Rock Fm Rabarba programı ve tek kişilik stand up gösterileriyle bilinen Mesut Süre üstleniyor.

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun önemli yapı taşlarından olan doğaçlamanın devamlılığını sağlamak amacıyla 2007 yılında kurulan Azot, doğaçlama tiyatronun doğallığı ve anlayışını da yanına katarak kaleme aldığı skeçleriyle izleyicisinin karşısında oluyor.

Genç kuşak tiyatrocular tarafından kurulan Santral Kumpanya, “Kumpanya” ismiyle müsemma bir şekilde, uzun bir süre boyunca birlikte tiyatro yapmayı ve bu sayede sahne üzerinde daha uyumlu ve başarılı olmayı hedefliyor. Ekip, yazacağı skeçlerle içinde geleneksel üslupların da yer aldığı farklı üslupları deneyerek, güncel içeriklerle, yeni kuşak bir komedi ekolü oluşturmayı amaçlıyor.

2014 yılı Ocak ayında daha önceden çeşitli doğaçlama ekiplerinde görev almış oyuncular tarafından kurulmuş hem yeni hem eski bir grup olan Tiyatro Karyola, eğlence anlayışınıza yeni bir anlam kazandırmak, düşünmeden hunharca gülmek ve az da olsa normal hayattan uzaklaşmak isteyenler için bu sefer skeçleriyle sahnede oluyor.

2013 yılında kurulan ve daha çok shortform oyunlarıyla bilinen Yaka Paça Doğaçlama, çeşitli sahnelerde doğaçlama tiyatronun örneklerini sergilemeye devam ediyor. Hayattaki komik durumları, müthiş bir performansla sahneye taşıyan sekiz oyuncudan oluşan ekip, tiyatroyu kendi üslubuyla yazacağı skeçlerle kahkaha atmosferine dönüştürmeye geliyor.

4 Çeyrek 1 Tam

BKM Mutfak Sahne

Tiyatro

28 Mart 2016

20:30

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort