to top

20’li yaşlara uygun cilt bakımı

Cilt bakımının yaşı olur mu demeyin. Cildimize bakmaya 20li yaşlarda başlamalıyız. Özellikle sivilce ve siyah nokta probleminin en çok yaşandığı 20’li yaşlar çok önemlidir.

35 yaşına geldiğinde, 25 gibi gözükeceğin için bize teşekkür edeceksin.

Peeling

Cildine haftada bir peeling uygulamalısın. Peeling, cildindeki ölü deri ve kiri arındırır, cildini tazeler. Peeling seçerken, iri taneliler yerine, ince ve küçük tanelileri tercih etmelisin. İri parçalar cildini çizip, tahriş edebililir.

Temizlik

Cildini makyajdan ve kirden arındırıp temizlemelisin. Bu işlemi hem gündüz hem de gece yapmanı tavsiye ediyoruz. Evet, bazen eve geç geldiğimizde sadece yatağa gidip uyumak istiyoruz ama en azından makyaj çıkarma mendilleri ile makyajını pratik bir şekilde çıkabilirsin.

Editörden not: Cilt bakımın için, cep telefonunun ekranını da düzenli olarak temizlemelisin. Evet, yanlış duymadın. Kirli telefon ekranı, cildinde sivilce yapabilir.

Tonik

Cildini gece ve gündüz tonik ile temizlemelisin. Pamuğa döktüğün toniği, burun bölgene, alnına ve yanaklarına uygulamalısın. Gözeneklerinin sıkılaşmasına ve cildinin daha ferah gözükmesini sağlayan tonikler, cilt bakımının olmazsa olmazı!

Nemlendirici

Cildimizi nemlendirmek, cilt bakımının en önemli aşamalarındandır.Nemlendirici alırken, cilt tipinize uygun olan kremleri seçmelisiniz. Günde 2-3 kere cildimizi nemlendirmemiz gerekiyor. Unutmayın, kuru ciltler, nemli ciltlere göre daha çok kırışırlar.

Güneş kremini unutma

Yaz aylarında, mutlaka güneş kremi kullanmalısın. Güneş cildimizde leke yapabilir, bunu önlemenin tek yolu güneş kremi kullanmaktır. Sadece plaja giderken değil, günlük yaşamımızda da güneş kremi kullanmanı tavsiye ediyoruz. Yaz aylarında, fondöten yerine güneş koruması olan bb kremler tercih edebilirsin.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.