Yukarı

2016’ya Özel Kış Diyeti

Bu güne kadar bir çok diyet ve öneriler okudunuz. Bazılarını uyguladınız, bazıları ise zor göründü vazgeçtiniz. Fakat bugün size hepsinin özeti olan ve sadece gerekli olan önerilerde bulunacağız. Bu önerileri hem rahatlıkla uygulayabilecek, hem de faydasını göreceksiniz.

Diyet yaparken uygulanması gereken en önemli şey kararlı olmak ve vazgeçmemektir. Evet bazen aksaklıklar olabilir ama yine de pes etmemelisiniz. Ertesi öğünde kaldığınız yerden devam etmelisiniz.

Burada önemli olan benim bermuda üçgeni adını verdiğim, un, tuz, şeker üçlüsünden uzak durmaktır. Asla şunu yemeyin dediğimiz bir yemek yok, dozunu aşmadığınız sürece. Tabiki yağı azaltılmış sebze yemeklerine ağırlık vermenizde fayda var. Tabi gazlı içeceklerden de tamamen uzak durmak gerekir.

İşte zayıflamak için yapmanız gereken küçük püf noktaları;

Sabahları güne bir bardak ılık limonlu su ile başlayın.

Kahvaltı da mümkünse ekmek yemeyin, ama dayanamıyorsanız ince bir dilim tam buğday yada tahıllı ekmeklerden tüketebilirsiniz. Haşlanmış bir yumurta olmazsa olmazımız bunların dışında domates, salatalık, peynir, zeytin gibi herşeyi yiyebilirsiniz. Kahvaltıda önemli olan ekmek  ve çaya kullandığınız şekerin dozu…

Öğleye kadar çok acıkırsanız bir portakal, mandalina veya elma yiyebilirsiniz.

Öğlen yemeğinde ise bir kase çorba kışın bütün sebzelerinden yapılmış yemekleri veya az yağlı et yemeklerini yiyebilirsiniz. Pilav veya makarna varsa menüde 3 çorba kaşığını geçirmeseniz iyi olur. Asla yemeyin demiyoruz çünkü az da olsa yiyerek nefsinizi öldürmeniz gerekir. Tercihen bulgur pilavı yemenizde fayda var.

Öğle ile akşam arasında bitki çayları veya Türk kahvesi içmenizi öneriyoruz. Çünkü bunlar sizi tok tutacak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. Aynı zamanda günde bir tane mutlaka yarım limon sıkılmış sade maden suyu içmenizi de öneririz. Çünkü maden suyu özellikle  göbek yağlarını eritmede çok faydalı.

Akşam yemeğini olabildiğince erken yemeye çalışın. Bunu siz belirleyin çünkü herkesin iş çıkış saati ve eve varış saati farklıdır. Ama olduğu kadar erken yenmeli. Burada da yine çorba, salata, yağsız beyaz et, kırmızı et veya sebze yemekleri tıpkı öğlen yemeğindeki gibi hiç fark etmez az yağlı olması ve ekmek yememeniz şartıyla yiyebilirsiniz. Burada önemli olan yemek tabağınızı ve çatalınızı küçük kullanmanız. Fakat bunun yanında akşam yemeklerinde menüde makarna ve pilav olsa dahi önermiyoruz, özellikle öğlen de yediyseniz hiç önermiyoruz.

Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemiyoruz. Sadece yatmadan önce bir kase yoğurda dayanabilirseniz acı pul biber, dayanamazsanız sade pul biber ve yarım limon sıkarak yiyoruz. Bu da yine hem göbek yağlarınızı eritecek, hem metabolizmanızı hızlandıracak, hem de sabah kalktığınızda tuvalet ihtiyacınızı rahatlatacak. İlk zamanlar normal koyulukta olan dışkınız, zamanla sıvılaşacaktır. Dışkınız bu kıvama geldiği zaman vücudunuz yağları atmaya başlamış demektir.

 

Sonuç olarak; pes etmiyoruz, küçük tabak küçük çatal kullanıyoruz, un, tuz, şeker olabildiğince uzak duruyoruz, yemeklerimizde az yağ kullanıyoruz, sabah ılık limonlu su, gün içerisinde bir adet kendi hazırladığımız limonlu maden suyu, bir tane Türk kahvesi içiyoruz. Ve yatmadan önce yoğurt kürümüzü yiyoruz.  En önemlisi kendi işimizi kendimiz yaparak bolca hareket ediyoruz.

 

Unutmayın kilo yavaş verildiğinde sağlıklı ve kalıcı olur. Yaza daha 5-6 ay var ideal kilonuza ulaşmak için yeterli bir zaman…

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort