Yukarı

2016’nın En Pahalı Filmleri

Sinema, sanat dalları içerisinde en pahalı bütçeye sahip olan dallardandır. Her yıl Amerika başta olmak üzere dünyanın diğer ülkelerinde de yüksek maliyetli bütçelerle sinema filmleri çekilmeye devam ediyor.

Yaşam devam ettiği sürece filmler çekilmeye, kitaplar yazılmaya ve şarkılar söylenmeye devam edecek. Hiçbir zaman yok olmayacak sektörlerden olan sinema; 1800’lü yılların ortalarından itibaren insanoğlunun hayatını değiştirmeye başlamıştır. Yıllar geçtikçe, teknolojik ilerlemeler gerçekleştikçe filmlerdeki kalite de aynı oranda artış gösterecek ve hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelecekler. Sinema dünyasının tecrübeli yapımcıları da bu nedenle seyircileriyle buluşturacakları filmlerine daha da çok özen göstermişlerdir. Yüksek miktarda paralar harcayarak en iyi oyuncuları ve en ileri teknolojileri kullanan ve oldukça başarılı yapımlara imza atmayı başaran bu deneyimli yapımcıların birçoğu, ekmiş oldukları bu yüksek maliyetli ağaçlardan oldukça verimli şekilde meyvelerini toplamışlardır.

Sinema sektöründeki bu yüksek maliyetli yapımlardan bazıları, yaş sınırlandırılması getirilmesine rağmen gişede rekor kıran filmler arasında yer almayı başarmışlardır. Birkaç iyi özel efekt ve tanınmış oyuncuların yer aldığı yüksek maliyetli filmlerin elbette ki her biri rekor kıracak diye bir kaide olamaz. Ancak en az oyunculuklar ve kurgu kadar kullanılan görsellik de fazlasıyla önemlidir. Bu tarz teknolojik oluşumlar için de yüksek ücretler ödemek gerekir. İşte bizler de bu yıl vizyona giren filmlerin en yüksek bütçeli olanlarının listesini sizler için derledik.

2016 yılının en pahalı filmlerini sizlere aktaracağız.

5 Mısır Tanrıları 140 Milyon Dolar

misir-tanrilari

Mısır TanrılarıAvustralya’nın Thunder Road yapım firmasının 140 milyon dolarlık devasa bir bütçeyi heba etmiş olduğu Mısır Tanrıları filmi, 26 Şubat’ta vizyona girmişti ve beklenildiği kadar seyircilerin dikkatini çekmeyi başaramamıştı. 100 milyon doların üzerinde hasılat elde etmiş ölüm içerikli filmler arasında yer alan 300 Spartalı gibi bir başyapıtta Sparta Kralı cesur Leonidas’ı canlandıran Gerard Butler, antik Mısır döneminde karanlığın tanrısı olan Set’i canlandırıyor. Bugüne kadar yayınlanmış en pahalı televizyon dizileri listesinde ilk sıralarda bulunan ve dünya çapında oldukça fazla sayıda seyirci kitlesine sahip olan Game of Thrones dizisinin en bilindik simalarından biri olan başarılı oyuncu Nikolaj Coster-Waldau ise güçlü tanrı Horus’a hayat veriyordu. Ancak ünlü yıldızların bu pahalı yapımda yer almaları pek faydalı olmadı ve Mısır Tanrıları filmi gişeden sadece 131 milyon dolar kazanabildi.

4 Kung Fu Panda 3 140 Milyon Dolar

kung-fu-panda-3

Kung Fu Panda 3Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de severek izlediği eğlenceli bir animasyon serisi olan Kung Fu Panda’nın üçüncü filmi de 140 milyon dolarlık bütçesi ile Ocak ayında gösterime girdi. 2008 yılında yayınlanan 130 milyon dolar ile çekilip 631 milyon dolar gişe hasılatına imza atan filmden sonra devamına karar verilen Kung Fu Panda serisinin son filmi de ilki kadar olmasa da büyük bir başarıya imza attı. Dreamworks ve 20th Century Fox firmalarının yapımcılığını üstlendikleri bu pahalı film bütçesinin dört katından daha fazla gişe hasılatı yapmayı başardı. 517 milyon dolarlık gişesiyle Kung Fu Panda 3, bu yılın en pahalı filmlerinden biri olmasının yanı sıra en başarılı yapımlarından da bir tanesidir.

3 Orman Kitabı 175 Milyon Dolar

-orman-kitabi

Orman Kitabıİlk olarak 1942 yılında tanıştığımız Orman Kitabı filmi, daha sonra 1967 ve 2003 yıllarında Walt Disney Pictures tarafından animasyon haline getirildi. Oldukça ilgi gören bir hikaye olan Orman Kitabı ya da Orman Çocuğu; bu yıl ise Scarlett Johansson, Bill Murray, Ben Kingsley ve Idris Elba gibi ünlü isimlerin hikayede konu edilen hayvan karakterlere sesleriyle hayat verdiği oldukça etkileyici bir yapım olarak vizyona giriş yaptı. Çekimi için tamı tamına 175 milyon dolar harcanan bu uyarlama film; Nisan ayındaki gişe açılışından 70 milyon dolar, toplamda ise tamı tamına 828 milyon dolar kazandı.

2 Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı 250 Milyon Dolar

kaptan-amerika-kahramanlarin-savasi

Kaptan Amerika: Kahramanların SavaşıIron Man ya da Demir Adam rolüyle Robert Downey Jr.’nin en pahalı filmleri arasında yer alan ve hatta en pahalı yapım olan Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı ya da Kaptan Amerika: İç Savaş tamı tamına 250 milyon dolarlık bütçeyle çekildi. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren bu pahalı yapım, 711 milyon dolarlık hasılata ulaşmayı başardı. Bünyesinde Iron Man ve Kaptan Amerika başta olmak üzere daha birçok Marvel Comics Evreni’ne ait süper kahramanı barındıran bu yeni Kaptan Amerika filmi, kısa süre içerisinde büyük bir başarıya imza atmıştır.

1 Batman v Superman: Adaletin Şafağı 250 Milyon Dolar

batman-v-superman-adaletin-safagi

Batman v Superman: Adaletin ŞafağıÇekileceği açıklandıktan itibaren, Star Wars’ı yenilgiye uğratması beklenen yeni filmler arasında yer alacağı düşünülen Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi; Star Wars serisinin 2 milyar dolarlık hasılat elde eden Güç Uyanıyor filminin yanına yaklaşamasa da kendi çapında oldukça büyük bir başarıya imza atıyor. 250 milyon dolarlık yüksek bir bütçe ile çekilen bu fantastik film, gişeden 865 milyon dolarlık hasılatı toplamayı başarıyor. DC çizgi roman karakterlerinden Batman ve Superman’in yanı sıra Wonder Women gibi oldukça önemli bir süper kahraman da bu pahalı filmde yer alıyor. Mart ayında ilk gösterimi yapılan bu büyük yapım, 2016 yılının en yüksek bütçeli filmi oluyor.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort