Yukarı

2016 Sonbahar Saç Rengi Trendleri

Saç modasını elinde tutan ünlülerden ve defilelerden esinlenerek hazırladığımız bu sezonun saç rengi trendleri arasında açık renkler olduğu kadar koyu renkler de var.  Yaz sezonunda deniz, kum ve güneş etkisiyle yıpranan saçlarınızı değiştirmenin vakti geldi. Burada dikkat etmeniz gereken her ne kadar moda renkler belli olsa da sizin ten renginize ve yüzünüze yakışacak olan saç rengini tercih etmeniz gerektiğidir.Sonbahar aylarında akla daha çok koyu ve sıcak renkler gelse de gümüş sarı gibi açık tonların da bu yıl popüler olduğunu baştan söyleyebilirim. Ayrıca tek renk saçlar oldukça azaldı. Mutlaka bir kaç rengin karışımıyla elde edilmiş veya balyaj gibi teknikler ile ışıklandırılmış saçlar daha çok tercih ediliyor.

 

1- Buz Sarı Saç :

Jennifer Lawrence gibi bu saç rengine cesaret edebilenlerin sayısı giderek artıyor aslında. Bu sayede de 2016 yılında en popüler saç renkleri arasında yer almayı başardı. Elbette hatırlatmak gerekir ki koyu saç renklerinden buz sarı gibi açık bir saç rengine geçiş yapmak kolay değil. Ama iyi bir uzman ve biraz sabır tüm sorunu çözecektir.  Eğer bu saç rengine sahip olmayı istiyorsanız saç bakımınıza şuankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekeceğini de aklınızdan çıkarmayın. Şimdiden hazırlıklara başlayın!

564c3fa4602c2-match-952x1263-2

2- Kestane Kahve Saç Rengi :

Buz sarı gibi soğuk bir saç renginden sonbahar ve kış sezonunda akla en çok gelen sıcak saç rengine geçiş yapalım. Kate Mara’nın sahip olduğu bu kestane kahve saç renginin kızıl ve altın sarı ile zenginleştirilmiş olduğunu belirtelim. Böylelikle daha zengin, daha ışıltılı ve daha sıcak bir ton elde edilmiş. Eğer onun ki gibi ışıltılara sahip olmak istiyorsanız ve koyu saç rengine sahipseniz bir saç rengi uzmanına gitmenizde fayda var. Çünkü koyu tonlardan daha çok tonlara geçiş yapmak ev koşullarında zor olabilir ve buradaki gibi bir sonucu elde edemeyebilirsiniz.

kahverengi_sac_rengi_

3- Bej Sarı Saç Rengi :

Platin veya buz sarı gibi çok açık ve soğuk sarı saç renklerinden sonbahar için daha sıcak, doğal sarı saç rengine geçiş yapmak zor değil. Böylelikle çok sevdiğiniz platin sarı veya buz sarı saçtan da tamamen vazgeçmek durumunda kalmamış olursunuz. Eğer doğal saç renginiz açık sarı veya orta sarı tonlardaysa hiç beklemeden bu saç tonunu denemenizi tavsiye ediyoruz.

bej-sarisi-sac-rengi-2017-moda-sac-rengi

4- Rose Sarı Saç Rengi :

Sarı saçlara biraz sıcaklık katmanın bir yolu da biraz pembe tonlarından eklemek olabilir. Uzunca bir süredir rose ve rose gold (gül ve altın gül) olarak tanımladığımız pembenin tonlarını barındıran altın sarı saçlar çok sevildi. Çok baskın şekilde bu tonu istemeseniz de belli belirsiz şekilde eklenecek rose detaylar sonbahar için saçlarınıza sıcaklık ve ışıltı kazandıracaktır.

rosegoldsaclar

5- Sütlü Çikolata Saç Rengi :

Eğer daha doğal görünen saç renkleri arıyorsanız seçeneklerinizden biri kesinlikle sütlü çikolata olabilir. Tıpkı Kaia Gerber’in saç rengi gibi bir görünüm ister miyim diye kendinize sormanız yeterli aslında. Eğer evde boyamayı düşünüyorsanız orta kahve veya orta açık kahve tonları sunduğunu söyleyen boyalara bir göz atın. Ayrıca pek çok boya markasında da birebir bu isimle boya rengini bulabilirsiniz. Eğer mevcut saçlarınız açık kahve tonlarındaysa kolayca bu rengi elde edebilirsiniz.

kaia-gerber-instagram-hesabi

6- Koyu Kahve ve Kestane Saç Renkleri :

Öncelikle bu kadar koyu tonlara geçiş yapmak isteyip istemediğinize iyi karar vermeniz gerekiyor. Yoksa sonrasında tekrar açık renklere dönüş hiç kolay olmayacaktır. Rihanna gibi kendime her rengi yakıştırabilirim diyorsanız da durmayın, boyayın diyoruz. Çünkü Rihanna’yı kırmızıdan sarıya kumraldan koyu kahve saç renklerine kadar çok farklı saçlarla gördük. Hepsini de mükemmel taşıdığınu kabul edelim. Son olarak her ne kadar koyu kahve saç tonu dediğimizde tek bir tondan bahsediyormuşuz gibi gelse de cilt renginize en uygun koyu kahve tonunu bulmak konusunda uzman kuaförünüzden yardım almalısınız. Sonuçta, dönüşü zor!

7- Kızıl Tonları ile Zenginleştirilmiş Koyu Kahverengi Saçlar :

Rihanna gibi koyu saç tonlarını tercih eden bir diğer ünlü isim de Kim Kardashian. Rihanna’dan farklı olarak onun saç rengi kızıl kestane tonlarıyla zenginleştirilmiş. Dolayısıyla net olarak saçların içerisinde ışıltıları görebiliyorsunuz.

kim-kardashian-hair-style

8- Çikolata Kahve üzerine Altın Kahve Işıltılar :

Çikolata kahve saç rengi içerisine altın kahve tonlarında yüzü çevreleyen bir çerçeve şeklinde ışık etkisi yaratacak balyajlar atılmış. Aslında böylelikle yüzün sert hatları bu ışıklandırma tekniği ile yumuşatılmış diyebiliriz. Doğru kişilerce, doğru şekillerde ve yöntemlerle yapılan farklı balyaj uygulamaları ile aslında bana yakışmaz dediğiniz pek çok saç rengini kullanabilirsiniz.

olivia-wildekahve-ustune-koyu-altin-kahve-ombre

9- Terrakotta Saç Rengi :

Sonbahar aylarına çok yakıştırdığımız, kiremit rengi de diyebileceğimiz bir renk Terracotta saç rengi. Jessica Chastain’nin saç rengi aslında çok boyutlu ve karmaşık bir yapısı var diyor saç uzmanı. Şimdilerde ise pek çok saç boyası markasının Terracotta saç boyası mevcut olsa da elde edeceğiniz sonucun mevcut saç renginize göre değişebileceğini unutmayın.

10- Tarçın Rengi :

Elçin Sangu ile oldukça popüler olan bu saç rengi için, bakır-kızıl saç tonları içerisinde  elbette sonbaharda en çok göreceğimiz saç renklerinden biri tarçın rengi diyebiliriz.

tarcin-bakir-sac-rengi-2015

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort