Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
2016 Korse Modası
Yukarı

2016 Korse Modası

Genellikle vücudumuzu olduğundan daha ince ve dolayısıyla daha şekilli göstermek için kullandığımız korselerin tarihi aslında epey eskiye dayanıyor. 1800’lü senelerde kadınların kullanmaya başladığı korse, o zamanlarda dik durmayı başaramayan kadınların yardımına koşan ve ne enteresandır ki sağlık için kullanılan bir yardımcıydı. İlk üretilen korselerde balina kemiği kullanılırdı.

Zamanında sağlık için üretilmeye başlanan korseler günümüz de ise iç çamaşırı olarak anılıyor. Bunun sebebi ise Viktoria dönemine dayanıyor. Viktoria döneminde kadınların giydiği kabarık elbiseleri filmlerden hatırlarsınız. İşte o elbiselerin içerisinde kadınlar daha ince durmak istiyordu haliyle. Böylece korse artık sağlık için değil güzellik için kullanılmaya başlandı.

korse

Viktorya döneminde korse kullanmak kişilik göstergesi olarak algılanmaktaydı. Bazıları, korsesini nefes almayı engelleyecek biçimde sıkan kadınları “güçlü kadın” kategorisine sokarken; korsesini gevşek bağlayan kadınları ise “zayıf karakterli” kategorisine sokuyordu. Ayrıca korse giymenin bir ritüeli bile bulunuyordu. Tek başına korse giymek imkansızdı. Korse giymek isteyen kadının mutlaka bir yardımcısı olması gerekiyordu.

korse 2

Neyse ki seneler ilerledi ve artık iç çamaşırlarımızı tek başımıza giymemiz mümkün hale geldi. Üretilen korseler de eski korselere göre oldukça rahat ve esnek. Moda algısının değişmesi ve modanın ön plana çıkması ile birlikte artık korseler kadını ince, şık ve seksi göstermek için kullanılan iç çamaşırları haline geldi. Çeşit çeşit korseler, korsenin tarihini unutturdu bile…

2000’li senelere gelindiğinde adını duyuran Vedette marka korseler, vücudu şekillendirmeye çok farklı bir bakış açısı kazandırdı. Amerika’nın en hızlı biçimde ve en fazla incelten korseleri olarak nam sayan bu korseler giyilir giyilmez 2 beden inceltiyor.

korse 1

Korse sektöründe çok önemli bir yer edinen Vedette markalı korseler, inceltiyor inceltmesine ama “Rahat mı?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Cevabımız: “Kesinlikle, evet. Hem de çok rahat!”

Tek çeşit korse ile yetinmeyen markanın çeşitleri arasında neler yok ki? Zayıflatıcı, doğum sonrası toparlayıcı, sıkılaştırıcı, popo ve göğüs kaldırıcı, bel incelticiler, bel korseleri ve ameliyat sonrasında kullanılabilecek korseler her ihtiyacı karşılamak için üretilmiş adeta.

Ne demişler, iç güzellik önemlidir. O nedenle korse deyip geçmeyin. Birer tane siz de edinin.

ikoncan

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort