Yukarı

15 Temmuz Şehit ve Gazileri İçin Hatıra Para

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına hatıra parası bastı. Para dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’a takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Başbakan Yıldırım, Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız’ı kabul etti.

Erdoğan’a burada 15 Temmuz şehit ve gazileri anısına darphanenin bastığı hatıra parası takdim edildi.

15-temmuz-487

Madeni paranın takdim edildiği kutu içinde yer alan notta ise şu ifadeler yer aldı:

“Milli iradeye karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan hain darbe girişimi, namluların ve tankların karşısına dikilen kahraman Türk milletinin cesareti ve dirayeti sayesinde engellenmişti. O gece istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu asil milletin evlatları, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ umdesine canları pahasına bağlı olduklarını, dost, düşman herkese göstermişler ve isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır.

15-temmuz-para-yan

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini önlemek için sokaklara dökülen yüz binlerce, milyonlarca vatandaşımızdan bir kısmı şehadet mertebesine bir kısmı da gazilik şerefine ulaşmışlardır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin fedakarlıkları asla unutulmayacaktır. Bu hatıra para, Türk milletinin darbecilere karşı verdiği onurlu direnişi yaşatmak ve şükranlarımızı ifade etmek üzere, ’15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına’ basılmıştır.”
Başbakanlık Hazine Müşteşarlığı bünyesindeki darphane yıllardır, önemli milli ve uluslararası günleri, önemli Türk büyüklerini anmak için hatıra para basımı yapıyor.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort