Yukarı

15 Haziran: Festival Buluşması: Trio Arte & Gérard Caussé

15 Haziran günü sanatseverleri müthiş bir gösteri bekliyor. Trio Arte & Gérard Caussé St. Antuan Kilisesi’nde mükemmel bir konsere hazırlanıyor. Sakın kaçırmayın.

Festival Buluşması: Trio Arte & Gérard Caussé
15 Haziran 2016 20:00
St. Antuan Kilisesi, İstanbul
İKSV Müzik Festivali, 1 – 24 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Trio Arte
Veriko Tchumburidze: Keman
Dorukhan Doruk: Viyolonsel
Yunus Tuncalı: Piyano
Gérard caussé: Viyola

Johannes Brahms
Piyanolu Trio No.3 Do minör, op.101

Özkan Manav
Ludus Modalis *

Johannes Brahms
Piyanolu Dörtlü No.3 Do minör, op.60 “Werther”

* Dünya Prömiyeri, İstanbul Müzik Festivali

Ara dahil 100’ sürer.

İstanbul Müzik Festivali’nin her sene ilgiyle takip edilen serisi Festival Buluşmaları, bu kez ünlü viyolacı Gérard Caussé ile genç yaşlarında büyük başarılara imza atmış üç müzisyenden oluşan Trio Arte’yi ilk kez bir araya getirirken müzikseverler bu konserde festival tarafından üçlü için özel olarak sipariş edilen Özkan Manav’ın yeni bestesinin dünyadaki ilk seslendirilişine de tanıklık edecekler.

Güher-Süher Pekinel’in himayelerinde, Türkiye’nin uluslararası konser sahnesinde boy gösterecek yeni kuşak müzisyenlerini desteklemek üzere yürütülen Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler projesi kapsamında yer alan üç genç müzisyen, eğitimlerine devam ederken bir yandan da göğsümüzü kabartan başarılara imza atıyorlar. 19 yaşındaki Veriko, 2012 yılında 7. Çaykovski Genç Müzisyenler Yarışması’nda kazandığı birincilikle uluslararası çapta dikkat çekerek, 2013’te Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde 41. İstanbul Müzik Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi. 2011 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Çıkış Yapan Genç Müzisyeni seçilen 1991 doğumlu Dorukhan, uluslararası çaptaki birinciliklerine günümüzün en prestijli yarışmalarından Witold Lutoslawski Uluslararası Viyolonsel Yarışması’nda kazandığı ikincilik ile iki özel ödülü de ekledi; Viyana Konzerthaus, Zürih Tonhalle gibi Avrupa’nın tanınmış salonlarına ve Bodensee, Verbier, Schleswig-Holstein Festivalleri’ne konuk oldu; 42. İstanbul Müzik Festivali Açılış Konserinin de solistiydi. Solistliği ile olduğu kadar kusursuz oda müzisyenliğiyle de uluslararası alanda kendini gösteren 23 yaşındaki Yunus, Musica Mundi Yaz Oda Müziği Festivali ve Pablo Casals Oda Müziği Festivali dâhil, çeşitli festivaller ve müzik merkezlerinde konserler vermekte.

Genç virtüözlere bu konserde katılacak isim ise kendisine adanmış pek çok viyola eseri ile çalgısında yeni tınısal olanakları keşfedip geliştirerek viyolanın solo bir enstrüman olarak rağbet görmesinde büyük rol oynamış olan ünlü viyolacı Gérard Caussé. Charles Cros Akademisi Büyük Ödülü, Gabriel Fauré Ödülü ve SACEM Ödülü ile taçlandırılmış 40’ı aşkın albümü kapsayan bir diskografiye sahip olan sanatçı, Gidon Kremer, Maxim Vengerov, Frank Peter Zimmermann, Renaud ve Gautier Capuçon ve Modigliani Yaylı Çalgılar Dörtlüleri ile sık sık bir araya gelmekte.

Bir usta ve üç başarılı genç müzisyeni bir araya getirecek bu konser bir dünya prömiyerine ev sahipliği yapmasının yanı sıra Goethe’nin karşılıksız aşk sonucu intihar eden, 18. yüzyılın romantik kahramanı Werther’in hikâyesini anlattığı romanının notalara döküldüğü Brahms’ın 3 numaralı Piyanolu Dörtlüsü ve yine Brahms’ın Aere Gölü’nde bestelediği üç oda müziği eserinin sonuncusu olan 3 numaralı Piyanolu Trio’su ile nesiller arası bir köprü kuracak.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort