to top

Ayrılığın ardından…

a

Çok güzel bir birlikteliğin ardından sorunların üzerinden gelemediğinizde ya terk edersiniz ya da terk edilirsiniz. Bunun psikolojik boyutunu atmak kolay değil elbette…Ne zaman bu kadar kaydı dengesi ilişkilerin? Biz ne zaman hatırlayacağız eskiyi ve öyle sevmeyi?Hangi yana dönsem, en çok kendime fazla geliyorum aslında ve bir daha hiç bulunamayacakmış gibi geliyor aşk. Hepimiz için, herkes için endişeliyim.

Ne zaman bozuldu ilişkiler? Ne zaman kaybettik içimizdeki kadını, içimizdeki erkeği?

Ne zaman bu kadar kaydı dengesi ilişkilerin? Biz ne zaman hatırlayacağız eskiyi ve öyle sevmeyi?Hangi yana dönsem, en çok kendime fazla geliyorum aslında ve bir daha hiç bulunamayacakmış gibi geliyor aşk. Hepimiz için, herkes için endişeliyim.

Genetiğiyle oynanmış domatesler gibi, birileri bizim genetiğimizle oynadı belli ki!

Belki sadece ben ve benim gibi, biraz hayat arsızı, biraz yorgun ve tüm bildiklerinden sıkılmış tuhaf kadınlar şikayetçiyiz her şeyden. Biz başka türlü adamlar sevdik belki, belki başka türlü adamlarla seviştik ve maalesef onlarda öğrendik sevilmeyi. Şimdi içinden biraz dişilik çıkınca, koynuna girdiğin erkeklerin, şaşırmak ve hatta afallamak hakkımız değil mi?

Her şeyi, yani tüm öğrendiklerini kusarak unutabilse keşke insan… Ben mesela, hayatın dişlerinde öğütülmekten zor kurtulmuş, rendelenerek kanatılmış, acıyarak şekil almış ve hayatın kahpe öğretmenleriyle büyütülmüş ve bu yüzden bu kadar sağlam duruyorken hayatta ; ” beni bundan sonra kim keser?” diye düşünmeden duramıyorsam, bu oyun belki de artık bitmelidir.

Bence vakit geldi ekselans. Masada duran ehlikeyif gibi hem onca buzu, hem o koca bardaktaki rakıyı ve her seferinde ömrün başka bir yeri için şerefe kaldırılan onca anıyı taşımayı kaldırmıyor yürek. Artık tüm öğrenilecekler kendini zayıf bir tekrardan öteye geçmiyor. Bence vakit tamam ekselans! Bir veda edip, bir daha hiç dönmemek gerek bu oyuna. Taşları koyup o meşhur kutuya, ruhun küskün kalmasına izin vermek gerek.

İçindeki heves bitiyor bazen ve her seferinde karşındakine bütün bildiklerini anlatmak gereksiz zaten. Bu kadar eskimese kalp ve bu kadar ağır derslerden geçmese, daha basit yaşasa insan ve benim gibi ağır dersleri öğrenmek için büyük bedeller ödemese, hala keyifli olur aşk. Ve hala bu oyunda olmaktan keyif alırsın…

Oysa gördüğün tüm siluetlerin arkasını bilmek, oyunu bozuyor bazen. Akıllı, uslu, sakin bir kadın da, bir adamın koynunda uyurken, bunları düşünmez zaten…

Öğrenmeyin… En iyisi hiç öğrenmeyin! Yoksa bu hayat da çok sıkıcı geliyor bazen…

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.