Yukarı

03 Haziran: Orchestra of the Swan Konseri

03 Haziran günü Aya İrini Müzesi’nde muhteşem bir konser sizleri bekliyor.  Orchestra of the Swan konserini sakın kaçırmayın.

Orchestra of the Swan
03 Haziran 2016 20:00
Aya İrini Müzesi, İstanbul
iKSV Müzik Festivali, 1 – 24 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

David Curtis: Şef
Tamsın Waley-Cohen: Keman
Ayşe Şenogul: Soprano
Tilbe Saran: Oyuncu

Felix MendelssohnKeman
Konçertosu Mi minör, op.64
Bir Yaz Gecesi Rüyası, op.61

Ara dahil 110’ sürer.

Oyunlardan alıntılar Türkçe olacaktır.

Konsere doğru
Asuman Kafaoğlu Büke’nin Shakespeare ve Bir Yaz Gecesi Rüyası üzerine konuşması
19.00-19.30
Aya İrini Müzesi Ön Avlusu

Bu yılki temasını Shakespeare’in dizelerinden alan İstanbul Müzik Festivali, ölümünün 400. yılında büyük yazarı özel bir projeyle selamlıyor. Shakespeare’in en renkli oyunlarından “Bir Yaz Gecesi Rüyası” için Mendelssohn’un bestelediği eserde kökleri Stratford-upon-Avon’da olan Orchestra of the Swan ve 2015 Leyla Gencer Şan Yarışması Halk Ödülü sahibi soprano Ayşe Şenogul, ödüllü Shakespeare yorumcusu, oyuncu Tilbe Saran’la bir araya geliyor. Orchestra of the Swan, Mendelssohn’un son büyük orkestra eseri olan Keman Konçertosu’nda ise dünya sahnelerinde yıldızı hızla yükselen genç İngiliz kemancı Tamsin Waley-Cohen’i konuk ediyor.

Birmingham Şehir Salonu’nun Yerleşik Orkestrası Orchestra of the Swan, geçtiğimiz sezon İngiltere genelinde 60’tan fazla konser verdi; ayrıca Çin’e ilk turnesini büyük başarıyla tamamladı. BBC Music dergisinin “mükemmel, heyecan dolu bir orkestra ve şef” diye tanımladığı orkestra ve artistik direktörü David Curtis’in yapmış olduğu kayıtlar Gramophone dergisi ve Classic Fm tarafından Haftanın Albümü seçildi. Geniş repertuvarı ile dikkat çeken orkestra, çağdaş bestecilerin 60’tan fazla eserinin prömiyerini de gerçekleştirdi.

Yorumunu The Guardian’ın “korkusuz bir enerji” olarak tanımladığı yetenekli kemancı, Orchestra of the Swan’ın 2015/16 sezonu Yerleşik Sanatçısı Tamsin Waley-Cohen Avrupa’dan Amerika’ya ve Yeni Zelanda’ya uzanan kariyerinde Kraliyet Filarmoni, Londra Filarmoni, BBC Orkestraları ve Budapeşte Filarmoni gibi topluluklar eşliğinde konserler veriyor.
Shakespeare’nin Bir Yaz Gecesi Rüyası’nın büyüsüne kapılarak ona bestesi ile tekrar can veren Mendelssohn’un aynı adlı eserini, ünlü tiyatrocumuz Tilbe Saran’ın oyundan canlandıracağı bölümler ile daha da zenginleştirerek sunmaktan büyük mutluluk duyan İstanbul Müzik Festivali, bu konsere tüm müzik ve tiyatroseverleri bekliyor.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved