window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-126651253-1'); Yeşil çaya sıkı rakip: Maça Çayı
Home / Sağlık  / Yeşil çaya sıkı rakip: Maça Çayı

Yeşil çaya sıkı rakip: Maça Çayı

Yeşil çaya çok sıkı bir rakip geldi; Maça çayı. Bu faydası saymakla bitmeyen çayın geçmişi Uzakdoğu’ya dayanıyor. Hazırlanma sürecinde de Japon etkileri, kullanılan buhar soldurma yöntemiyle kendini gösteriyor. Telvesinden dolayı yeşil çayın espresso versiyonu olarak

Yeşil çaya çok sıkı bir rakip geldi; Maça çayı. Bu faydası saymakla bitmeyen çayın geçmişi Uzakdoğu’ya dayanıyor. Hazırlanma sürecinde de Japon etkileri, kullanılan buhar soldurma yöntemiyle kendini gösteriyor. Telvesinden dolayı yeşil çayın espresso versiyonu olarak değerlendirebileceğimiz maça çayı yararları konusunda da yeşil çayla yarışacak gibi gözüküyor.

Kilo vermek için:

Maça çayının metabolizmayı hızlandırdığı bilimsel olarak kanıtlandı. Yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engellemesi de cabası. Yeşil çayı zayıflamak için tercih edenlere iddialı bir alternatif geliyor gibi. Hastalıklarla savaşıyor: Bağışıklık sistemini güçlendirerek kış aylarının kabusu nezle, grip gibi hastalıklarla savaşan maça çayı, bünyesinde yararlı birçok aminoasit barındırıyor. Yeşil çayın mucizevi maddesi kateşin maça çayında da bulunuyor.

Detoks etkisi:

Maça çay yaprakları toplanmadan önce 15 gün gölgede bırakılmasının sebebi, bitkinin daha fazla klorofil salgılamasını sağlamaktır. Klorofil, çaya parlak yeşil rengini verirken, hem kuvvetli bir tada sahip olmasını hem de yüksek oranda antioksidan içermesini sağlar. Antioksidan kelimesi de zaten detoksun ana fikrini oluşturuyor.

Vücut fonksiyonlarını çalıştırıyor:

Maça çayının yararlarından biri de hastalıklara karşı koruyucu özelliği. Vücut fonksiyonlarının düzgün işleyebilmesine yardımcı olan çay yaprakları, tip 2 diyabete iyi geldiği, böbrek ve karaciğerler üzerinde koruyucu etkisi olduğu araştırmalar sonucu kanıtlandı.

Enerji veriyor:

Maça çay yapraklarının kullanmadan önce 15 gün gölgede bırakılmasının sebebi, bitkinin daha fazla klorofil salgılamasını sağlamaktır. Klorofil, çaya parlak yeşil rengini verirken bir yandan daha dinç hissetmenize yardımcı olacaktır. Bunların yanı sıra, Maça çayı, saç dökülmesini azaltırken, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Hormonları düzenler ve strese karşı oldukça etkilidir. Ayrıca daha genç görünmenizi sağlayacaktır!

Review overview
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.