window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-126651253-1'); Yaz Hastalıklarından Gıda Zehirlenmesi
Home / Sağlık  / Çocuk Sağlığı  / Yaz Hastalıklarından Gıda Zehirlenmesi

Yaz Hastalıklarından Gıda Zehirlenmesi

Yaz mevsiminde sıcakların aşırı artması ile beraber çocukların karşılaştığı bazı durum ve hastalıklar sıkça görülür. Bunlara "yaz hastalıkları" diyebilir. Biri de gıda zehirlenmesidir. Yaz mevsiminde çokça rastlanan durumlardan olan besin zehirlenmeleri, sıcak havalar sebebiyle bilhassa kolay

Yaz mevsiminde sıcakların aşırı artması ile beraber çocukların karşılaştığı bazı durum ve hastalıklar sıkça görülür. Bunlara “yaz hastalıkları” diyebilir. Biri de gıda zehirlenmesidir.

Yaz mevsiminde çokça rastlanan durumlardan olan besin zehirlenmeleri, sıcak havalar sebebiyle bilhassa kolay bozulan balık, tavuk, süt ve süt ürünlerinden meydana gelmektedir.

Gıda zehirlenmelerine karşı tedbir alabilmek için evvela dışarıda tüketilen gıdaların tazeliğinden emin olmak gerekir. Bu sebeple bilinmeyen yerlerde yemek yenilmesi tavsiye edilmez. Gıda zehirlenmesi meydana geldiğinde hiç gecikmeden bir doktora gidilmesi önerilir.

Review overview
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.