to top

Vintage Dekorasyonu İçin Yapmanız Gerekenler

Eğer siz de vintage dekorasyon nedir diye düşünüp Retro dekorasyonla acaba aynı şey mi diye kafanızı karıştırıyorsanız biz size açıklayalım.
Retro stilinde de olduğu gibi geçmişten gelen dekorasyon stillerinin uygulanması anlamına gelen vintage dekorasyon stili eskiden kullanılan parçaların modern parçalarla bir araya getirilmesine deniyor.

 • Vintage Ev Dekorasyonu Nasıl Olur?
  Geçmişi hatırlayarak nostalji yapmak isteyenlerin tercih ettiği vintage ev dekorasyonu için kullanılan parçalar eski modelde, yeni görünen kumaşlarla veya aksesuarlarla tamamlanması anlamına gelir.
  Toprak rengi, baharat tonları ve pudra tonları vintage dekorasyon için vazgeçilmez renklerdir. Geçmişi hatırlatan renklerin yanında mavi, yeşil, pembe ve beyazlarla hazırlanmış tasarımlarda bu stil için en uygun renkler olacaktır.
  Dikkat çeken ve iddialı duran parçalar vintage dekorasyonun bir parçası olarak kullanılmamalıdır. Çünkü iddalı olan geçmişe dönük parçalar Retro dekorasyon stilini yansıtır. Bu stilde geçmişin iddiasız ancak uyumlu olan parçalarından faydalanabilirsiniz.
  Eskitilmiş mobilyalar, ahşap zeminler ve soluk renkleri ile yere serilmiş halılar bu stile çok yakışır.
  Çok parlak ve ya canlı duran renkler yerine soluk ve canlı arasında kalan iddiasız renkleri tercih edebilirsiniz. Ahşap ürünler vintage ev dekorasyonu için seçilebilecek en güzel ürünlerdir.
  Büyük tablolar ve duvara monte edilmiş raflar üzerinde dikkat çekmeyen ancak birbiri ile de alakası olmayan, uyum içinde duran biblolar, mumlar, abajurlar vs. tercih edilebilir.
  Çiçek desenleri ve eski tip bavullar vintage stili olarak evleri tamamlayacak ürünler arasındadır.
  Eskiyi yeniye uyarlama olarak görülen vintage ev dekorasyonunda giderek ün kazanan tasarımlar geçmişten gelen güzelliği ve farkı ortamlarınızda hissetmenizi sağlar. Sizde bu tarzı konuşturmak isterseniz modern dekorasyon uyguladığınız alanlara birkaç vintage aksesuar eklemesi yaparak vintage esintilerini evinizde hissedebilirsiniz.

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.