to top

Uzun süren ilişkinin sırrı

Uzun vadeli bir ilişki veya evlilik konusunda nasıl başarılı olacağına dair binlerce ya da daha fazla makale yazılmıştır, ancak bu ilişkilerde önemli bulduğum bazı temel malzemelerin yakalandığı gözükmemektedir.Başlamadan önce, ortak bir ilişki efsanesini dağıtmak önemlidir – ilişkiler kolay (ya da olmalıdır). Bu doğru değil. Çimler her zaman diğer insanların yaşamlarında daha yeşil görünürler, çünkü az sayıda insan ilişkilere giden iş miktarının gerçekliğini paylaşır (bu yüzden evliliğin% 50’si boşanma ile sonuçlanır). İlişkiler – dünyadaki en iyi ilişkiler bile – sürekli dikkat, beslenme ve çalışma gerektirir. Eğer sürekli dikkat ihtiyacını anlayabilir ve kabul edebilir ve ilişkinizde çalışabilirseniz, doğru yönde başlamış olursunuz.

1.Uzlaşmayı yakalamaya çalışın

İlişkiler sadece almakla değil, aynı zamanda vermekle ilgilidir. Kendinizi çok fazla vermediğinizi veya ne kadar verdiğinizden ve ne kadar az geri aldığınızı küskün hissederseniz, bir tarafın verdiğinden daha fazlasını aldığı eşit olmayan bir ilişkide olabilirsiniz.Mesela, çiftler bazen “aşk” ın, ortaya çıkan herhangi bir sorunla başa çıkmalarına yardımcı olacağına ve diğer kişinin gerçekten sizi sevmesi durumunda, sizden istediklerinizi yapacaklarına inanıyorlar. Ancak insanlar kendi özel ihtiyaçları ve kişilikleriyle bağımsızdırlar. Sadece hayatlarımızı geçirmek istediğimiz birini bulduğumuz için, süreçte kendi kimliğimizi bıraktığımız anlamına gelmez.İlişkiler kılıcın yanında değil, tartışarak ölür. İki kişi kendi ihtiyaçlarını ve duygularını birbirleriyle açıkça ve dürüstçe iletmenin bir yolunu bulamazsa, ilişki uzun vadede bir şansa sahip değildir. Çiftler düzenli, açık ve doğrudan iletişim kurmanın bir yolunu bulmalıdır.Bu, sizin için önemli olan şeyden başka ne kadar rahatsız ettiğini söylemekten kaçınmak anlamına gelir. İhtiyacı hissettiğinizde saygılı ama iddialı bir şekilde bunu yapmak anlamına gelir.

2..Savaşlarınızı Dikkatle Seçin

Evlendikten sonra ya da iki kişi birlikte hareket ettiğinde, çiftler kim oldukları fark etmeksizin aynı şeyi keşfetmeye eğilimlidirler – iki farklı insan olduklarını ve birlikte yaşamanın herkesin anlatmalarından daha zor olduğunu. Aşk birçok şeyi fetheder, ama başka bir insanoğlunun gündüz ve dışarıda yaşamak için bir eşleşme değildir (özellikle kendi başınıza yıllarca geçirdiyseniz).Tam bir çarpışma savaşına dönüşmek istediğiniz argümanları seçerek kendinizi bu meydan okumaya hazırlayın. Mesela, gerçekten diş macunu kapağına karşı bir kavga mı başlatmak istiyorsunuz yoksa duşu ne kadar temizliyorsunuz? Ya da finansmanı, çocukları ve kariyer yollarını tartışmak için enerjinizi ayırmayı tercih edersiniz (bilirsiniz, bir insan için gerçekten önemli olabilecek şeyler). Çok fazla çift, özellikle gerçek önem taşıyan konuların içeriğine konduğunda, en aptalca şeyler üzerinde savaşır .

3..İhtiyaçlarınızı Saklamayın

Bazen uzun vadeli bir ilişkiye girdiğimizde, kendimizi ikinci olarak, diğer kişinin ihtiyaçlarının ve arzularının ardına koyarız. Bir çocuğun olması için çalışmayı bırakabilir veya diğer önemli kariyerimizi desteklemeye yardımcı olmak için başka bir şehre taşınmayı kabul edebiliriz. Ve bu iyi, ama bu tür şeylerin sizin için gerçekten önemli olup olmadığına dair kendinizle ilk olarak gerçekçi olmanız gerekir. Eğer yaparlarsa, eşinizle bu ihtiyaçları iletmenin ve mümkün olan yerlerde uzlaşmanın bir yolunu bulmalısınız.İki kişi nadiren olsa aynı isteklere sahip olacak ve yaşamdan arzulayacak şeylerin olması mümkün değildir hatta bu sadece bir hayaldir. Bunun yerine, bazen iki yolunuzun birbirinden uzaklaşmasını beklersiniz. İhtiyaçlarınızı bu önemli anlarda ifade edin, ancak her zaman saygılı ve açık fikirli bir şekilde bulunmanın bir yolunu bulun.

4.Güven ve dürüstlüğün önemini küçümsemeyin

Farklı insanlar farklı ilgi alanlarına sahiptir, ancak hemen hemen herkes, her şeyden önce eşinden güven ve dürüstlük gösterir. Niye ya? Çünkü partneriniz uzun vadede bağlı kalmak isteyebileceğiniz bir kişidir, soru sormadan veya şüphe duymadan.Önemli diğerlerinin tamamen dürüst olmadığı küçük şeyler orantısız bir şekilde atılmamalıdır, çünkü neredeyse herkes çok az beyaz yalan söyler (özellikle biri çıkarken). Bunun yerine büyük şeylere odaklanın, tıpkı bir avukat olduklarını söylerler Ve bardan hiç geçmediklerini keşfettiler ya da çocuklardan hoşlandıklarını ama daha sonra hiç bir zaman sahip olmadıkları konusunda ısrar ettiklerini söylediler. Güçlü ilişkiler, hayran olduğunuz, güvendiğiniz ve beslediğiniz kişilerle gerçekten iyi bir sohbet gibidir – sürekli değişiyor, ilgi çekici, harika ödüllendirici ve bazen şaşırtıcı. Ancak, sohbete devam etmek için, kişinin ne söylemek istediğini görmek istediğinden, ona katılmadığın halde bile diğer önemli düşüncelerine saygı duymalısın.

 

 

 

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.