to top

Türkiye de seyahat ederken nasıl giyinilir?

Türkiye, erkekler ve kadınlar için giyim konusunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın modern bir ülkedir. Bazen insanlar Müslüman nüfusundan dolayı bazı kurallara uymaları gerektiğinden endişe duyuyorlar. Ancak ülke laiktir, vatandaşların yanı sıra ziyaretçilere de kıyafet özgürlüğü sağlar.

Türkiye’yi gezeceğiniz zaman, belki bu önerileri takip ederseniz sizin için daha uygun olabilir.

İstanbul’da eski şehre yakınsanız, istediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Camiye gittiğinizde sadece kısıtlamalar var. Bacaklar ve kollar erkekler ve kadınlar için kapatılmalı ve kadınlar için saçlar da bir fularla kapatılmalıdır. Kendinizi örtmek için eşarp veya kıyafetiniz yoksa, caminin girişinde size sunarlar.
Türkiye’nin kırsal bölgesini ziyaret ediyorsanız, bermudalar, dizlikler ve tişörtler giymeniz daha uygun olacaktır. Ayrıca yaz aylarında omuzlarınızı kolsuz üstleri yerine tişörtlerle koruyabilirsiniz. Çantanızda bir eşarp her zaman yardımcı olacaktır.

En turistik bölgelerde bile, düz olmayan yüzeylerden kaynaklanan her türlü yaralanmayı önlemek için rahat ayakkabılar giymek iyidir.

Aşıklar İstanbul’da Buluşuyor?  Çengel köy, Çınar altı Çay Evi

Çengel köy, İstanbul’un Asya yakasındaki dev ağaçlar ve küçük balıkçı tekneleriyle şirin bir bölgedir. Ünlü bir TV dizisi ile 90’lı yıllarda çok popüler oldu.

Artık İstanbul’un en iyi manzaralarından birini görebileceğiniz bu güzel çayevini ziyaret etmek için birçok çift var.

Bu bölgeyi ziyaret etmek isterseniz ve Eski Şehir’den geliyorsanız Eminönü’den Üsküdar’a feribotlar ya da Boğaz’ın altından (Marmaray) metroya binebilirsiniz. Feribot veya metrodan indiğinizde, caddenin hemen karşısındaki otobüs istasyonları var. Buradan otobüse binebilirsin, sadece pasını getirmeyi veya bilet almayı unutma.

Oraya gitmek ve Havuzbaşı durağında inmek için 15, 15B, 15F otobüslerini kullanabilirsiniz. Çay evi yürüme mesafesindedir. Otobüs durağından direkt yürürseniz ve caddenin sonunda sağa dönerseniz, sahilde çok sayıda küçük kafe göreceksiniz.

Bunun adı ÇINARALTI, bu yüzden eğer bulamıyorsanız insanlara sorabilirsiniz.
Burada ayrıca dışarıdan yiyecek getirebilirsiniz. Boğaz’ı seyrederken sevdiklerinizle çayınızın tadını çıkarın!

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.