to top

Tasarımcı Olivier Lapidus, sekiz ayın sonunda Lanvin’den ayrıldı

Sanat yönetmeni, Şubat ayında şirketi satan Fransız moda evi eski sahibi tarafından atandı.Fransız moda evi Lanvin, sanat yönetmeni Olivier Lapidus’un görevinden yaklaşık olarak 8 ay sonra  ayrıldığını duyurdu . Haber, Şubat ayında Çinli holdingin Fosun satışını takiben, üst düzey yönetiminde bazı önemli değişiklikleri teyit ettiği için haberler geldi. Lapidus eski sahibi Shaw-Lan Wang tarafından atandı ve birçok kişi tasarımcının yeni rejimin ilk zayiatlarından biri olacağı konusunda spekülasyon yaptı.

 

Lapidus, Fransız tasarımcı Bouchra Jarrar’ı Temmuz ayında sadece ev için sadece iki koleksiyon gösterdikten sonra oynadı. Görevden önce, Alber Elbaz, 2015 yılında ayrılıncaya kadar 14 yıldır dümen edildi. Ünlü modacı tasarımcısı ve tasarımcısı olan ve tanınmış bir tasarımcı olan Lanaz, Paris moda haftası programında öne çıkan bir marka olan Elbaz, şirketten ayrıldığını söyledi. “Şirketin çoğunluk hissedarının kararı”, Wang’a atıfta bulunmadığı söylenen bir figüre atıfta bulunur. Elbaz rolünü boşalttığından, 129 yıllık bir marka onun saltanatı sırasında sahip olduğu ticari ve eleştirel beğeni elde etmek için mücadele etti.

Lapidus’un eylül ayında ilk koleksiyonu ve şubat ayında takibi, alıcılar ve eleştirmenler tarafından karışık bir şekilde karşılandı. Jess C. geçtiğimiz ay  “Kobalt mavisinde yüksek belli pantolonlar, özel tasarlanmış blazerler ve yumuşak siyah deri etekler altında yanmış-turuncu nervürlü örgüler gündüz için güzel bir şekilde çalıştı” açıklamasında bulundu. . “Ancak, abartılı ombre gün batımı sateniyle sert biçimsel ball gown şekilleri arasında sıkışmış olan akşam kıyafeti, Elbaz’ın parti kıyafeti çağının kayıtsız büyüsünü yakalamakta başarısız oldu.”

Duyurulan diğer randevular arasında Fosun moda grubunun genel müdürü olan 2017’den beri Lanvin eski genel müdürü Nicolas Druz yer alıyor. Fosun moda grubu başkanı ve Lanvin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Joann Cheng, geçici CEO’su oldu. “Olivier, Maison’ı mülkiyetler arasında geçiş dönemi boyunca yönlendirdi. Bunun için ona teşekkür ediyoruz ve kendi markası ve gelecekteki çalışmaları için ona başarılar diliyoruz ”dedi. Yaptığı bir açıklama ile şirket içi tasarım ekibinin Lapidus’un yerine geçene kadar kadın giyim koleksiyonlarından sorumlu olacağını doğruladı.

Olivier Lapidus İmzalı Son Lanvin Sonbahar/Kış 2018-2019 Koleksiyonu

 

,

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.