to top

Sperm sayısını ve kalitesini artıran besinler

Günümüzde bebek sahibi olmak artık o kadar da kolay değildir. Elbette bunun en önemli sebebi yediğimize ve içtiğimize dikkat etmememizden kaynaklanmaktadır. Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız öncelikle aldığınız besin değerlerine önem vermeniz gerekmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen erkekler sperm kalitesini artırmak için bazı besin değeri yüksek olan yiyecekleri tüketmeye daha çok önem vermeleri gerekir. İşte besin değeri yüksek olan gıdalar:

1. Sarımsak

Cinsel bir süper besin kaynağı olarak kabul edilen sarımsak, sperm motilitesi için gerekli olan bir antioksidan olan selenyum içerir; ve allicin, erkek yüzücüleri hasara karşı koruyan ve dolaşımını cinsel organlara geliştiren bir bileşiktir. Kötü kokusundan dolayı pek tercih listelerine eklenmeyen sarımsak kanın cinsel hormonlarını hızlandırdığı tespit edilmiştir.

 

2.Ceviz

Esansiyel omega-3 yağ asitleri ve antioksidanlarla patlayan alçak gönüllü ceviz, cinsel organlara kan akışını iyileştirerek meni motilitesine ve canlılığına yardımcı olur.

3.Bitter çikolata

Çikolata sevenler için muhteşem bir haber.Atıştırmalık bir şeyler arıyorsanız işte size hem mutluluk hormonu sağlayacak hem de güçlendirecek bir öneridir. Uzmanlar sperm sayısı yetersiz olan erkeklere,sperm sayısını artırmakta etkin rol oynayan L-Arginin HCI enzimi içeren bitter çikolatayı tüketmelerini öneriyor.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.