to top

Sizi farklı alemlere götürecek 5 farklı bahçeli ev modelleri

Çoğumuz çocukluğumuzdan beri hayalimizin evini düşlerken mutlaka bahçesi olan bir ev resmederiz kafamızda. Çünkü bahçeli evler huzurun ve konforun temsilcisidir adeta. Bahçeler dünyadaki en iyileştirici ve canlandırıcı yaşam alanlarını oluşturur. Toprakla uğraşmak, toprağa ve yeşil çimenlere ayak basmak, bahçe bitkilerinin kokusuyla kahvaltınızı yapmak, akşamları o dingin ortamda yemek yemek insanın yaşam kalitesini arttırır. Bahçeli evler de kendi içinde oldukça farklılık gösteriyor elbette.  Peki sizin hayalinizdeki bahçeli ev hangisi? İşte aklınızı başınızdan alacak, her biri birbirinden farklı özelliklere sahip 5 bahçeli ev modeli.

1.Görkemli Bahçeler Adeta Büyülüyor

Country tarzı bir klasiğin en güzel örneklerinden biri olan bu görkemli ev, hem mimarisiyle hem de bahçesiyle gören herkesi kendine hayran bırakacak kadar kuvvetli bir estetiğe sahip. Ahşap malzemeden inşa edilmiş olan ev sıradan ahşap evlerin dokusundan çok daha farklı bir retro görünüm oluşturuyor. Simetri bu evde hem bahçede hem de mimaride kullanılan temel unsur olmuş.

 

 

2.Modern ve gelenekselin ortak noktası

Bu harika ev dizaynında ise modern tarz geleneksel stil ile buluşuyor ve ortaya göz kamaştırıcı bir estetik ve doğallık çıkıyor. Tek katlı ve küçük yapısına rağmen oldukça şık ve görkemli bir görünüme sahip olan ev özenli ve büyüleyici geleneksel doğal taş işçiliği ile göz dolduruyor. Evin bahçeye açılan cephesindeki geniş Fransız kapılar iç yaşam alanlarını bahçe ile bütünleştiriyor. Bahçe doğal taşlarla örgülü olması eve ayrı bir hava katıyor.

 

3. İkonik bir estetik

Kırmızı tuğla estetiğini gözler önüne seren bu harika mimari yapı ise daha ilk görüşten itibaren hayallerimizi süsleyecek bir ev olduğuna bizi ikna ediyor. İkonik bir mimari tasarıma sahip olan bu görkemli ve geniş evin inşasında kullanılan kaliteli tuğla unsurlar evin veranda ve pencere kapılarında kullanılan ahşap unsurlarla eşsiz bir ahenk içinde.

4. Adeta şıklıkla dans eden ev 

Huzur dolu bahçeli bir eve sahip olmanın yolu illa ki servet harcayacağınız devasa villalar yaptırmaktan geçmiyor. İyi bir tasarıma sahip prefabrik evler son yıllarda oldukça popülerleşen yapıların arasında yerini aldı bile. Çok daha ekonomik ve aynı zamanda da pratik bir inşaat sürecine sahip olan prefabrik yapılar aynı zamanda çok hızlı inşa edilebiliyorlar. Prefabrik ev teknolojisi geliştikçe tasarım modelleri de gelişiyor ve zenginleşiyor.

 

 

5.Küçük ama cennet gibi bir bahçe

Dediğimiz gibi bahçeli eve sahip olmak için her ne kadar çoğunlukla şehirden uzaklaşmak gerekse de bazen şehir içinde de bahçeli evler, hatta apartman daireleri bulunabiliyor. Bazı apartmanların zemin katlarındaki bahçeli daireler genellikle basit ve sıradan dekorasyonlara sahip oldukları için müstakil evlerdeki huzur ve konforu sağlamıyor ancak bunun nedeni küçük bahçeler değil. Tıpkı bu örnekteki gibi özenli ve şık bir tasarımla küçücük bir bahçeyi bile tropikal bir iklime ve eşsiz bir doğallığa kavuşturabilirsiniz.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.