to top

Sezonun En Hit Saç Kesimi

Rapunzel saçlar

Geçen sezon güzellik dünyasında bomba etkisi yaratan XXL saçlar bu sene de güzellik sahnesini terk etmedi. Güzellik tahtına oturan rapunzel saç hareketinin başını stil ikonu Kim Kardashian çekiyor.

90’lar Cool Bob’u

Ailesinin en az güzellik dönüşümüne giden ismi o olsa da, Kendall tek atışta hedefi tutturuyor. New York Moda Haftası’nda saçlarını omuz hizasında kestiren Jenner, tek boy saçın coolluğunu kanıtladı. Jenner’ın 90’lardan ilham aldığı cool bob’u ise bu sezonun joker kesimi olma konusunda iddialı!

Uzun Kakül

Geçen sezon her şekliyle dikkatleri üzerine toplayan bu kakül modeli bu sezon daha seçici olmuş. En dikkat çekici kakül modellerinden biri ise gözle buluşan uzun kaküller. Dakota Johnson’ın naif ifadesinin gizli anahtarı olan kakülleri, uzun saçlılar için vazgeçilmez bir seçim haline gelmiştir.

20’ler Kesimi

2018 İlkbahar/Yaz döneminin podyumlarının en dikkat çeken güzellik anı şüphesiz ki Pranda’nın 20’ler kesimi oldu. Yükselişte  model Cara Taylorı sezonun yıldızı yapan saç kesimi ilhamını Wes Anderson’ın kült karakteri Margot Tenen baum’dan alıyor. 

Özensiz Maskülen

Alexa Chung’ın yıllardır güzellik imzası olan maskülen kesimi bu sezon it saç modeli olmaya oynuyor. Patti Smith’in ikonikleştirdiği özensiz bob, bu sezon güzellik dünyasının androjen punk duruşunu özetliyor.

Asker Tıraşı

Birkaç sezondur güzellik dünyasının en radikal kesimi olan ”buzz cut” ya da türkçe kullanımıyla asker tıraşı bu sezon sonunda büyük patlamasını yaşıyor. Kristen Stewart’ın ikonik pixi’siyle gözleri üzerine toplayan saç modeli sezonun en cüretkar kesimler arasında yer alıyor.

Modern Orta

Geçen sezonun yeni trendi orta bu sezon modern silüete bürünüyor. Selena Gomez’in sofistike orta ve uzun arasında gidip gelen ara boy saçları sezonun hip boylarından tercih ederek yüz hattına da en uygun olanı seçmiş oluyor .

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.