to top

Seks Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. İlk kez cinsel ilişkiye giriyorsanız hamile kalabilme şansınız yüksektir. Gerçek şu ki, eğer çiftler  cinsel ilişkide bulunurken;  doğum kontrolünü kullanmazlarsa, ilk defa ya da bir çok kez seks yapmış olsa da hamile kalabilir. Bir erkek ilk kez cinsel ilişkiye girdiğinde bir kızı hamile bırakabilir.
  2. Adet dönemi içinde seks yaparsanız hamile kalabilirsiniz: Adet döneminde iken cinsel ilişkiye girmek hamile bırakır mı sorusu aslında her kadının merak ettiği sorudur. Bu dönemlerde hormonlar kendilerini yeniledikleri için yapacağınız seks sizin hamile kalmanıza olanak sağlayacaktır. Eğer hamileliği düşünmüyorsanız bu dönemlere oldukça önem vermelisiniz .
  3. Oral seks yaparak hamile kalamazsınız. Bazı kadınlar seks sırasında acı hissettikleri için oral seks yoluyla hamile kalmanın olanaklı olup olmadığını merak ederler. Oral seks yaparak hamile kalma şansınız yok denilecek kadar azdır .
  4. Prezervatifler yıkanıp tekrar kullanılamaz.Prezervatifleri yıkanıp tekrar kullanabileceğini söyleyenlere inanmayın. Gerçek şu ki, onu yıkadığınız halde bile kondomu bir kereden fazla kullanamazsınız. Prezervatif kullandıysanız, onu atınız ve  sevişme esnasında yeni bir tane kullanın.Prezervatifler 30 dakikalık cinsel ilişkiye girdikten sonra değişmelidir çünkü sürtünme kondomu zayıflatabilir .
  5. Alkol kullanmak sizi seks hayatında daha başarılı kılmaz: Doğru bilinen yanlışlardan bir diğeri de alkol kullanımı sonrasında seks hayatının daha aktif olduğudur. Bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü sarhoşken gireceğiniz cinsel ilişki sizi pişmanlıktan başka bir şeye itmez.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.