to top

SAÇINIZI , EVDE DOĞAL YÖNTEMLERLE HAFİFLETİN

Birçok kadın şimdi çok fazla para harcamak ,saçlarına kimyasal madde ile saldırmak ve kafa derisinin sağlığına saygı göstermemek için kuaföre gitmemeyi tercih ediyor. Aynı sonucu elde etmek için çok daha narin bir yolla ,doğal rahatlamaya, ev konforuna, papatya ya da bal gibi elementleri kullanmaya adamak daha iyidir.

Evde kolayca bulabileceğiniz doğal ürünleri kullanarak saçları hafifletmenin birçok yolu vardır. Sonuç aynı olacaktır, ancak saçınıza çok daha fazla saygı göstereceksiniz
Saç, doğal yöntemler nasıl hafifletilir?

papatya, zerdeçal ve limon

· Papatya ile saç parlatma en yaygın doğal yöntemlerden biridir: Aslında, papatya, mükemmel bir aydınlatma maddesidir. Ortak papatyadan iki torba alın ve bunları sıcak suda hazırlayın. Papatyalarınızı geri aldığınızda, şampuanı yapın ve saç kurutma cihazınızı kullanmadan saçınıza infüzyonu gözden geçirin. Sonuç, saçınız başlangıç rengine çok bağlı olacaktır, ancak ilk tedavilerden sonra hafif bir darbe etkisi olacağını da söyleyebiliriz. Operasyonu

birkaç kez tekrar ederken, üç hafta sonra tüm saçlarda daha homojen ve daha belirgin bir aydınlatma elde edersiniz.

· Zerdeçal ; su kaynayan tencereye zerdeçaldan bir çay kaşığı çözülür ve pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın, gerçekten çok basittir. Daha sonra karışımı saçınıza yaymanız ve yarım saat kadar beklemeniz gerekecektir. Nazikçe durulayın ve saçınızı yumuşatmak için biraz balsamı kullanmayı unutmayın.

· Bir başka ilginç yöntem de limon ; size büyük bir tatmin sağlayacak doğal bir boyadır. Oldukça tatmin edici bir sonuç elde etmek için, bir bardak su içinde iki limon sıkmanız ve iki dakika karıştırmanız gerekir.

Saçınıza elde edilen karışımı otuz dakika boyunca uygulayın, Saçınızın limonu emmesini sağlayın. Otuz dakika sonra iyice durulayın ve limonun saçlarınızı çok fazla kıvırmasını önlemek için saç kremi uygulayın.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.