to top

Nike, yeni dijital pazarlama şefi olarak Lauren Sherman’ı seçti

Nike,, New York merkezli Lauren Sherman’ı üst düzey yönetmen olarak görevlendirdi.

Marka büyümesi işi için eski pazarlama müdürü olan Red Antler bu hafta yeni rol aldı. Nike.com, uygulaması, çalışan ve eğitim kulüpleri ve SNKRS gibi çevrimiçi varlıkları boyunca spor giyim markasının dijital pazarlamasını yönetecek.

Sherman, Brooklyn’de Red Antler’da bir yılı aşkın bir süredir geçirdi ve Casper, Diageo, Brandless ve Birchbox gibi markaların önde gelen pazarlama çabalarından sorumluydu.

Kariyerine bölgesel pazarlama alanında ZipCar ile başlayan Sherman, San Francisco’daki TaskRabbit’e taşındı ve burada 19 şehir ve İngiltere’deki Londra’ya açıldı. Daha sonra iki yıldan fazla bir süredir pazarlama şefi olarak Shyp’te hizmet aldı ve işi büyük ölçüde büyüttü.

Instagram  hareketinde duyuran Sherman şöyle dedi: “Bu ikonik organizasyonun bir parçası olmaktan ve sporu teşvik eden ve sporcuları destekleyen işleri yapmaktan heyecan duyuyorum.”

Nike ayrıca, son zamanlarda Michelle Goad’ı, konuşmacı ticarete dayalı gelişen perakende satış hizmeti ilişki programı Nike 1: 1’in kıdemli direktörüne ekledi. Nike perakende seviyesinde pilotluk yapmış olan Nike Expand on Demand programını yürütecek.

Beaverton, Oregon merkezli markanın öncülüğünden önce Goad, yapay zeka, chatbot teknolojisi ve bilgilendirici stilistleri bir araya getiren kişisel bir alışveriş kuruluşu olan PS Dept’ın kurucu ortağı ve kurucu ortağıydı. PS Dept’tan önce, Marc Jacobs’ta yönetici olarak görev aldı, Barneys New York için ayakkabı satın alma ekibinde çalıştı ve Donna Karan Home’un tasarımcısıydı.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.