to top

Migros: artan ciro, yurt dışında güçlü büyüme

ZURICH – Migros Sanayi, 2017 yılında bir önceki yıla göre% 2.1 oranında artarak 6.52 milyar frank ciro elde etti. İsviçre pazarında büyüme sadece% 0,4 ila 5,62 milyar olurken, yurt dışında% 14,1 ile 901 milyon arasında gerçekleşmiştir.

İsviçre pazarında, İsviçre’de 25, yurtdışında da çeşitli üretim platformlarının yanı sıra, 8 farklı üretim tesisini de içeren Migros Industry, portföyünü optimize etti: Cash + Carry Angehrn şirketi, diğer Tipicese tüccar tüccarın yanı sıra Hug Bäckerei (fırın) ve Schwyzer Milchhuus (süt ve peynir spesiyaliteleri) çoğunluk hissesi satın alındı.

Günümüz notuna göre, Migros Grubu ile gerçekleştirilen faaliyetler bir önceki yıla göre 4,53 milyar CHF’ye ulaştı. Migros perakende ticareti, yüksek fiyatlar nedeniyle yavaşlarken, Denner, Migrolino ve LeShop.ch ile cirosunu arttırmak mümkün oldu. Toptan ticaret Kasım-Kasım sonu sonu etkisi ile Nakit + Carry Angehrn satışına rağmen 1.09 milyar CHF, bir önceki yıla göre% 2.2 daha fazla artış gösterdi.

Uluslararası faaliyetlerde (ihracat ve yabancı bölgeler) olumlu bir eğilim gözlenmiştir. Kapsül, çikolata, kozmetik ve peynirdeki kahve çeşitleri sayesinde ihracat cirosu% 10,1 oranında artmıştır. Geçtiğimiz yıl Fransa, İspanya ve Hollanda’da daha fazla dağıtım platformu kuruldu. Buna ek olarak, Migros Industry, Çin pazarına, Çin’de ithal edilen ürünlerin online ticaretinde pazar lideri NetEase Koala platformu aracılığıyla satılan Orange Garten markasıyla girdi.

İhracat ve yabancı ofisler, geçtiğimiz yıl Migros sektörünün toplam cirosunun% 13,8’ini oluşturdu. Bildiride, İsviçre pazarındaki durumun karmaşık kaldığı göz önüne alındığında, uluslararası faaliyetlerin organik bir şekilde geliştirileceği ve önemli pazarlarda edinime yönelik olacağı belirtildi.

2017 yılı sonunda Migros Endüstrisi 14.031 çalışanı, on iki aydan 640 daha fazla çalışanı vardı. 1.228 çalışan yurt dışında çalıştı.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.