to top

MESAFELER AŞK’A ENGEL Mİ?

Uzaktan ilişkiyi yürütmek aslında herkesin kafasında oluşan en büyük soru işaretidir. Hatta mesafeler yüzünden ilişkisine son verenler bile vardır. Bu durum özellikle üniversite hayatına yeni başlayan gençler için oldukça problem haline gelmiştir.

Bunun için göz önünde bulundurmanız gereken önemli hususlar şunlardır:

İkinizin de ne istediğinizi biliyor musun? 

Bu, birbirinizi görmek için uzun mesafelere seyahat ediyorsanız, büyük miktarlarda zaman, enerji ve muhtemelen para yatırmaya başlamadan önce denemeniz gereken ilk şeydir. İkiniz de aynı yöne mi gidiyorsunuz?

Birbirinizi fiziksel olarak ne sıklıkla görebileceksiniz?

Umarım cevap en az ayda bir kez olacaktır, çünkü tonlarca çevrimiçi iletişime sahip olsanız bile, bu durum gerçek gizliliğin  gelişmesini zorlaştıracaktır .Öpüşmek  , kucaklamak veya göz teması gibi fiziksel temaslar güçlü bir bağ oluşturmak için gereklidir. İletişimimizin yaklaşık % 80’i sözsüzdür ve birbirinizi görmüyorsanız, bu önemli yoldan iletişim kurmakta eksik kalırsınız.

İletişim, ilişkinizde önemli bir özellik midir?

Bu zamanlarda, düzenli olarak iletişim kurmak önemlidir. LDR çiftler, birbirleri hakkında ‘romantik idealisations’ yatkındır onlar gerçekten  daha çok ortak noktanın olması inancıyla gerçekçi olmayan pozitif terimleri içinde yad edilen anlamına gelir.

Duygusal esenliğinizin sorumluluğunu üstlenin.

Uzun mesafeli ilişkiler zorlu süreç içermektedir ve bu sürecin de üstesinden gelmek için kendinize oldukça güveninizin olması gerekir. Ortaya çıkan en yaygın sorunlar aslında güven etrafındadır, çünkü ortaya çıkabilecek şüpheler için daha fazla alan vardır.

Acı verici duyguların ortaya çıkması oldukça normal olmakla birlikte, yakın arkadaşlarınızdan ihtiyaç duyduğunuz yardımı ve desteği almakta önemlidir. Skype üzerinden veya telefonda sürekli olarak onun sıkıntı çektiğini görmek çok üzücü olabilir ve sonunda her kişi ,ilişkiyi sürdürmeye değip değmeyeceğini sorgulayacaktır.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.