to top

Lazer Kesim Gölge Lambaları Tasarımlarıyla Parlıyor

Gün geçtikçe, büyüleyici detaylar ve zengin ahşap dokusuyla ustalıkla hazırlanmış oymalar. Geceleri, çevredeki duvarlara ağaçların ve geometrik şekillerin gölgelerini gölgelediler.

 

Bu karmaşık lambalar, hem lambaları hem de lazer kesim teknolojisini üretmek için tasarlayan iki kişilik bir ekip olan Pranaya Design tarafından oluşturuldu. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan ekip, fikir ve tasarımdan sorumlu olan Josipa ile lazer inşası ve operasyonu hakkında bilgi sahibi olan Jirka’yı hayata geçirdi.

Doğru parçaları bulmak ve lazer kesim makinesini birleştirmek için birkaç ay çifti aldı ve duvarlara karşı yoğun bir kontrast oluşturması için doğru ışık kaynağını bulmakla uğraştı.

“Pranaya”, Hayat Ağacını temsil eden yarattıkları bir kelimedir. Üç Slav kelimesinin birleşimidir ; –  prav , nav ve yav  – bir ağacın yapraklarını, köklerini ve gövdelerini temsil eder. Hayat Ağacı da şirketin logosu ve tasarımlarında sembolize edilir.

Lambalar dijital olarak oluşturulur ve lazer kesim için makineye gönderilir. Daha sonra boyanır, yapıştırılır ve el ile cilalanır. Biri bir “Hayat Ağacı “teması olan ve biri geometrik tasarım ve semboller içeren iki seride mevcuttur.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.