to top

Kuru Şampuanlar Hayat Kurtarıyor

Yoğun tempoda geçen zaman içerisinde bazı zamanlar kendinize dahi vakit ayıramayabilirsiniz. Son zamanlarda özellikle çalışan ve okuyan kadınların kurtarıcısı sayılan kuru şampuanlar, gün içerisinde özellikle de hızlı yağlanan saçlara sahipseniz hayatınızı oldukça kolaylaştırıyor.
Peki, kuru şampuanınızı doğru kullandığınızdan emin misiniz? Bir türlü işe yaramadığını düşünüyor ya da istediğiniz sonucu elde edemediğinizi sanıyorsanız onları doğru kullandığınızdan emin olmanı gerekmekte.

Sıkarken yanlış açı kullanmak
Kuru şampuanların saçların diplerine uygulanması doğru bir yöntem, fakat kafanızın sadece tepesine direkt bir sıkış yerine, şampuanı başınıza paralel tutarak uygularsanız en iyi sonucu alabilirsiniz.

Saçları kaldırmadan uygulamak
Saçlarınızı kaldırmadan sadece üst kısmına uygulanan kuru şampuanın yanlış kullanım olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınızı ellerinizle tutam tutam kaldırıp ürününüzü alt kısmına da uygularsanız en iyi sonucu elde edeceksiniz.

Fırça kullanımı
Kuru şampuanı saça uyguladıktan sonra bir fırça yardımıyla saçlarınızı tarayarak, diplerdeki şampuanın eşit oranda dağılmasını sağlayabilirsiniz.
Womenist tüyo: Saçınızı taramak için, kuru şampuanı saçınıza uyguladıktan sonra birkaç dakika beklemeniz daha iyi bir sonuç elde etmenizzi sağlayacaktır.

Volüm sorunsalı
Saçlarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız kuru şampuanı yukarıda anlattığımız şekilde uyguladıktan sonra, kafanızı öne eğin ve saçınızın arka tarafına da uygulayın.
Saçlarınız öndeyken elinizle karıştırarak hacim verebilirsiniz.

Kullanım sıklığı
Hergün kuru şampuan kullanmak kafa derinizle problem yaşamanıza sebep olabilir. Sivilce ya da kepeklerle uğraşmak istemiyorsanız en fazla haftada birkaç kez kullanmanızı öneririz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.