to top

Kraliçe ELIZABETH 92. Yaş Günü

65 yıldır tahtta oturan Kraliçe 2. Elizabeth ülkenin tahtta en uzun süre oturan monarkı unvanını taşıyor.İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth için her yıl bir öncekinden daha büyük doğum günü kutlaması yapılıyor. Bu yıl 92 yaşına girecek olan Kraliçe için BBC aralarında ; Sting, Tom Jones ve Kylie Minogue’un da yer aldığı yedi sanatçının katılacağı büyük bir konser düzenlenecek.

 

  • Kate Middleton, üçüncü çocuğunu Prens William’la karşılayacağı için, Kraliçe doğum günü katılıp katılamayacağı henüz belli değil.

Etkinlik, Londra’daki Royal Albert Hall’da düzenlenecek ve kraliçenin gerçek doğum gününde 21 Nisan Cumartesi günü yayınlanacak. Kraliçe için her geçen yıl daha fazla ses getiren doğum günü kutlamaları yapılıyor. Bu yılda oldukça akıllarda kalan bir tören düzenlemesi planlanıyor.

Sadece BBC kanalından yayımlanmakla kalmayacak, aynı zamanda bilet karşılığında müzikseverlere de açılacak. Konserleri izlemek isteyenler için en düşük bilet fiyatı 32 dolar (yaklaşık 125 TL) olarak belirlendi. Doğum günü etkinliğine Kraliçe’nin katılıp katılmayacağı bilinmiyor.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.