to top

İyi giden İlişkinizde bu cümleleri kullanmak oldukça sakıncalıdır

Yaşadığınız ilişkiyi sağlıklı sürdürebilmek ya da bitirmek sizin elinizde. Çoğu zaman belki de farkında bile olmadan yaptığınız bazı davranışlar, ilişkinizi zehirleyebilir. Bunun sonucunda elbette daha çok üzülen taraf siz olacaksınızdır . Aslında doğru hamleler yaparak sağlam bir ilişki kurmanız o kadar da zor değildir. İşte bizler de sizin için ilişkiyi bozan cümleleri araştırdık ve sizlere sunduk . İlişkiniz de kullanmanızı tavsiye etmediğimiz cümleler:

1. Eşim mükemmel olmalı

Bu elbette herkesin istediği şeydir . Her ilişki içerisine giren kişi karşısındakinin mükemmel olmasını ister . Fakat şu var biz nasıl mükemmel değilsek eşimizde mükemmel değildir. Asıl aşk zaten onun hataları ve kusurlarıyla sevmektir . Zaten mükemmel insana herkes katlanabilir ama burada sizin ona olan aşkınız , saygınız ve sadakatiniz devreye girer.

2. Onun için yeterince iyi değilim

Bu şekilde düşünen herkes kendini tamamen tehlikeye atıyor. İlişkide kendisini yetersiz gördüğünü söyleyen kişi aslında karşı tarafın aklına gelmeyecek şeyleri getirir. Aldatmaların çoğunluğu kişinin ilişki de kendisini yetersiz görmesinden kaynaklanmaktadır.

3.Mutlu çiftler kavga etmiyor

Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Aksine tartışan çiftler aralarındaki sorunlara çözüm bulmaya çalıştıkları için bi bakıma daha mutlu olmak için tartışıyorlar. Başarılı ilişkilerde kavga etmemek olmaz. Aslında, eşinizle kavga etmelisiniz, diyor Craig. Ve iyi kavga eden çiftlerin evlilikleri ve ilişkileri daha uzun ömürlü oluyor. Önemli olan kavga esnasında kırıcı ve incitici cümleler kullanmamak .

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.