to top

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin Bilinmeyen Fotoğrafları

Fotoğrafçılık ve televizyon teknolojileri yirminci yüzyılın halkına İngiliz Kraliyet ailesinin üyelerinin hayatlarına olağanüstü bir bakış attı. İngiliz İmparatorluğunun çalkantılı değişimlerini ve Britanya’daki monarşinin rolünü deneyimledikleri sırada, atalarının hiçbirinden çok daha fazla “gösteri” yapıyorlardı. Yine de, tüm aile ve günlük yaşamı bilinmemektedir.

Hayatının ilk 10 yılında Prenses Elizabeth’in Kraliçe olmasını asla beklemiyordu. Tahtın mirasçısı olma baskısı olmadan, annesi ile çok yakın bir ilişki yaşadı. Kraliçe anne, genç Elizabeth’in lüks bir yaşam sürmüş olsalar bile iç görevlerini bildiğinden emin oldu. Sadece amcası tahttan vazgeçtiğinde ve kendi babasının kaderinin tamamen değiştiği taçlandı.

Küçük Kraliçe Anne

Dokuz yaşında bir çocuğun kıvrımlarını uygulayan bu aile fotoğrafı 1909’da çekilmiş ve aslında 9 yaşındaki Lady Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyon’lu Kraliçe Anne’dir.

Genç prensesler

 

Elizabeth, 1923’te York Dükü Albert’le evlendikten sonra çift, iki kızı, Prenses Margaret Rose ve Prenses Elizabeth ile kutsanmıştı. Teklifini iki kez reddetti çünkü kraliyet ailesinin bir üyesi olmak istemiyordu,  kabul etmeden önce, Kraliçe olmayı beklemiyordu. 26 Nisan 1923’te Westminster Abbey’de evlendiler.

2.Dünya Savaşı

Britanya Kraliyet ailesinin silahlı hizmetleri ve II. Dünya Savaşı’nda hizmet veren tek devlet başkanı olan tek kadın üyesidir.

Prenses Margaret

Prenses Margaret, Snowdon Kontesi, hayatının büyük kısmını kraliyet görevlerinin izlerini sürerek geçirirdi.

 

44

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.