to top

Evlenmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Her kadın mutlu ve sorunsuz bir evlilik yaşamak ister. Hemen hemen her kadının, hatta öyle olmadığını iddia edenlerin dahi hayallerinde sevdiği adamla sonsuza kadar mutlu mesut yaşamanın hüküm sürdüğünü biliyoruz.
Peki evlilik aslında korkulması gereken bir şey mi ya da evlendikten sonra işler hayallerinizdeki gibi mi ilerleyecek?
Her kadının evlenmeden önce bilmesi, farkında olması gereken şeyleri sizler için listeledik.
Aklınızdaki sorulara, endişelere ya da korkulara bir nebze ışık olması dileklerimizle;

Evlilik, uzun süreli ilişkilere benzemiyor!
Ve inanın bu iyi bir şey. Uzun süren ve biten ilişkiler gözlerinizi korkutmasın. Evlendiğinizde bir takım halinde olacaksınız.
Yaptığınız ya da planladığınız her şey birbirinizin ve ilişkinizin yararına olacak. İlişkilerde karşılaşılan oyunlar, taktikler evlilikte söz konusu değil ve bu yıllanmış, yıpranmış ilişkileri evlilikten ayıran yegane sebep.

Gece rutinleri daha keyifli!
Bunun tamamen seksle ilgisi yok. İnanmak zor gelse de, erkeklerin de sevişmek istemediği, sizinle birlikte film izlemek ya da kitap okumak istediği geceler oluyor.
Evlilik dahilinde bu gibi durumlarda taraflardan ikisinin de kafası rahat olduğundan geceleri birlikte daha keyifli vakitler geçirebiliyorlar.
İlişki esnasında bu durum farkında olmadan bir baskı yarattığı için tamamen rahat davranamayan çiftler evlilikten sonra duygularının, uzlaşmanın ve arzulamanın tadına daha rahat varıyorlar.

Balayı beklentinizi çok da yüksek tutmayın!
Balayınız eğlenceli olabilir fakat hayallerinizdeki kadar büyüleyici olmama ihtimali de yüksek. Örneğin, eşinizin uykusu erkenden gelebilir ve gecenin ilerleyen saatlerinde kendinizi tek başınıza televizyon izlerken bulabilirsiniz.
Önünüzde koca bir ömrün olduğu düşünülürse ona bu uykuyu, kendinize de tatili zehir etmenin bir anlamı olmadığını söyleyebiliriz.

Ne görüyorsanız, ona sahipsiniz!
Onları bir an evvel olduğu gibi kabul etmeye çalışın, “evlendikten sonra değişir” hayalleriniz üzgünüz ama suya düşebilir.
Kelimenin tam anlamıyla, onlar hakkında hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Tıpkı kendiniz değişemeyeceğiniz gibi…

Azalan tartışmalar!
Evlilikten önce iki taraflı sorun ettiğiniz problemlerin sayısında azalma olacağı aşikar. Hayatlarınızın geri kalanını birlikte yaşama kararı aldığınız kişiyi saçma sebeplerden darlamayacağınızın garantisini verebiliriz en azından.
Bu durum da, zaman zaman beraberinde fazla rahatlığı getirebilir. Ama sorunlarınızın üstesinden gelmeniz için etkili bir ilaç önermemizi isterseniz “kahkaha” deriz.
Çünkü hiçbir şeyin iyileştirici etkisi, birlikte gülebildiğiniz zamanlar

Mutsuz olduğunuz zamanlar olacak...
Evlilikte önünüzde tepeler ve vadiler çıkacak. Sorunsuz bir evlilik yaşamak her kadının hayali olsa da, kendiniz gibi bir yetişkinle hayatınızı devam ettirmeye çalışmak o kadar kolay olmayacak ne yazık ki.
Fikir ayrılıklarınız, tartışmalarınız hatta belki de ufak kıskançlıklarınız dahi olacak. Ama her tepeyi aşışınızda daha çok güçleneceksiniz.

Evlilikte aşk ölmez, form değiştirir.
Evliliğin aşkı öldürdüğü, erkeklerin evlendikten sonra eskisi kadar romantik olmadığı konuşulup duruyor.
Buna kat’iyen katılmadığımızı söyleyip içinizi bir nebze de olsa rahatlatmak boynumuzun borcu diye düşündük.
Evet, belki eve geldiğinizde yatağın üzerini gül yapraklarıyla kaplı bulamayacaksınız ama sevdiğiniz adamı size yardımcı olmak adına çamaşırları katlarken görebilirsiniz.
Evet, belki sizi ansızın romantik bir yemeğe çıkarmayı akıl edemeyecek ama onu, sırf siz biraz daha uyuyabilin diye hafta sonu erken uyanıp çocuklarınızla ilgilenirken bulabileceksiniz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.