to top

Ev Yapımı Bu Tarifle Saç Dökülmesini Durdurun

İhtiyacınız olanlar :

– 1 muz
– 1 yumurta 
– 1 çorba kaşığı bal 
– 1/2 fincan siyah bira

Bu saç maskesini nasıl hazırlarsınız?

Tüm malzemeleri bir blendır içine yerleştirin ve karıştırın.

Ardından, ortaya çıkan karışımı saçınıza uygulayın, havlu ile örtün ve 1-2 saat boyunca saçlarınız tarafından emilmesine  izin verin.

Saçınızı her zamanki gibi durulayın. Bu işlemi haftalık olarak 1 ay süreyle yapın.

Bu maddeler neden yararlıdır ?

Muz

B, A, C, E vitaminleri ve kalsiyum, fosfor ve azot gibi mineraller muzda bulunur. Dahası, bu meyvenin metabolizma  için önemli olan büyük bir şeker içeriği vardır. Ayurveda tıbbında muzlar “altın meyveler” olarak bilinirler ve gençlerin görünümünü korumak için bir doğanın sırrıdır. Son zamanlarda, muzlar büyük triptofan miktarı, muzdaki gerekli amino asit nedeniyle kozmetolojide daha çok kullanılırlar.

Yumurta 

Yumurta  B vitamini içerir; bunlar vücudumuz, saçımız ve organizmamız için gereklidir. Yumurtalar öncelikle mikro ve makro elementler, amino asitler ve lesitin setleri yüzünden hem de yüz maskesi ve saç maskesi olarak kullanmak için idealdir ..

Bal

Ballar tüylerin yenilenmesine yardımcı olur, daha yumuşak ve taranmasını daha kolay hale getirir. Ayrıca, çevredeki toksik faktörlerin tetiklediği yıpranmalardan etkilenen saçları iyileştirir.

Üstelik bal, yüz kremi, vücut losyonları ve saç maskelerinin bir parçasıdır. Vitamin C, A, D, K, B kompleksi, organik asitler, mineraller, örneğin potasyum, fosfor, klorür, sodyum vb. Bakımından zengindir.

Siyah bira

Siyah bira, fermente edilmemiş şekerler, organik asitler, mineral tuzları, B1, B2, B6 ve PP gibi vitaminleri içerir. Flavonoidler açısından zengindir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.