to top

DÜNYADA YAŞAM ŞARTLARI PAHALI OLAN BEŞ KENT

Engiliz The Economist dergisi dünyanın yaşamak için en pahalı ve en ucuz kentlerini açıkladı. En pahalı kentler sıralamasını Asya ülkelerinin şehirleri sırayı kimseye kaptırmadı.Çalışma, 133 şehirde yaşam maliyetini ölçmek için gıda, giyim, kira ve kamu hizmetleri gibi 160 ürün arasındaki fiyatları karşılaştırarak açıklamada bulundu. 1. sırayı Singapur şehri kimseye kaptırmadı.

1. Sırada  Singapur Tekrar Yerini Aldı

Singapur, dünyadaki en iyi sağlık sistemlerinden birine sahiptir, güvenilir toplu taşıma ve daha fazlası Singapurluların % 80’i kamusal konut etrafında kalıplaşmış kalıplarımıza meydan okuyan rahat, sübvanse edilmiş yaşam alanlarında yaşıyor. Singapur üst üste 5 yıl boyunca en pahalı şehirler arasında 1. sırada yer alıyor. Özellikle en pahalı şehirler sıralamasında üst sıralarda yalnızca Asya bölgesinin de gelmesi dikkatlerden kaçacak gibi değil.

2. Sıra da Aşıklar Şehri Olan  Paris Yer Alıyor

Paris’te yıllık ücretler nispeten düşük. Glassdoor tarafından yapılan araştırmaya göre, Fransa genel klasmanda yıllık ücret endeksinde sondan altıncı sırada yer alıyor. Buna rağmen maliyetleri oldukça yüksektir. Buna rağmen en pahalı şehirler sıralamasında yerinin almayı başarmıştır.

3. İsviçre

Bu şehir, en yüksek yaşam kalitesine sahip şehirler söz konusu olduğunda defalarca sıralamanın başında yer almaktadır.

4. Hong  Kong

 

Hong Kong, dünyanın en pahalı konutlarına sahip olduğu  için defalarca ilk  sırada yer alıyor .

5. Norveç

 

 

Büyük bir yaşam kalitesi olan başka bir şehir  de Norveçtir. Norveç’in bu kıyı kentinde yaşam maliyeti ABD’de Los Angeles’ta yaşayan insanların maliyetinden oldukça  daha yüksek.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.