to top

Dünyanın En İyi Futbolcusu: Ronaldo mu Messi Mİ?

Eğer bir futbol taraftarı iseniz, hemen Cristiano Ronaldo (Real Madrid) ve Lionel Messi (Barcelona) isimlerini tanıyacaksınız. Bu iki, son on yılın en büyük futbol yıldızları ve sadece şu anda dünyanın en iyi futbol oyuncusu hakkında konuşmaya dahil olanlar. Onlar en iyi ve en büyükler, ama ikisi arasında daha iyi kim?

Messi’nin başarılı olduğunun kanısına varanlar var :Bunun başlıca nedenlerinden biri, Arjantinlilerin daha fazla ilişki kurmasıdır. Outangaç değil, çok açık sözlü olamadığından dolayı insanlar onu alçak gönüllü bir adam olarak düşünmeye eğilimlidir.

Diğer yandan C. Ronaldo, zaman zaman bencil ve kibirli olarak görülüyor.Yine de, C. Ronaldo daha iyi bir oyuncudur .Hedeflerin, asistlerin ve benzerlerinin sayısını unutun. Her ikisi de, tüm istatistiksel kategoriler, bireysel ödüller ve kulüp kupalarına yakındır. Evet, Ronaldo’nun iki yıllık bir avantajı var, ama insanlar aynı zamanda kariyerinin başlarında orta sahada oynadığını unuturlurken, Messi her zaman saldırgan bir fikir verdi. Ronaldo’yu daha iyi bir birey olarak şekillendiren futbol oyunudur ;çünkü geldiği her yerde iyi performans gösterebileceğini kanıtladı.

Ronaldo Dünya Kupası’nı kazanmayı başaramamış olmasına rağmen, ülkesini tarihin ilk büyük kupası olan Avrupa Şampiyonası’na getirdi. Ronaldo, EURO 2016’da Portekiz milli takımı ile şampiyonluğa ulaştı.2016 sıralamalarında Ronaldo Messi’nin önüne geçerek 1. sırada yer aldı.

Ancak, futbolda kalitenin belirlenmesinde kesin parametreler olmadığından, kimin daha iyi olduğunu asla bilmeyeceğiz. Ama tartışabiliriz, değil mi?

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.