to top

Daha Kalın ve Gösterişli Saçlara Sahip Olmak İçin Bilmeniz Gereken 7 Şey

 

1. Saçlarınızı çok sık yıkamayın!

Kalın ve sağlıklı bir saç için, günlük yıkamaya maruz bırakmamalısınız , çünkü bu saçlarınızı zayıflatacaktır. Aslında, kafa derisi spontan olarak, günlük veya çok sık yıkama ile önemli ölçüde tehlikeye girebilecek dış etkenlere ve çevresel faktörlere karşı koruyucu bir bariyer görevi gören doğal yağlar üretir. İdeal olan saçın haftada 2 veya 3 kez yıkanmasıdır.

2. Doğru ürünleri kullanın!

Öngörülmemesi gereken başka bir kural: Doğru ürünleri seçin. Eşit derecede etkili bir balsam ile birlikte gösterilen bir şampuan , özellikle ince tüylü olanlar için , saç hacminin arttırılması bakımından gerçekten çok şey yapabilir .

3. Kurutmak için saç sürtünme kaçının
Saçınızı yıkarken , suyla temizlemek için havluyla ovuşturmamaya özen gösteriniz : bu, özellikle ince ve özellikle kırılgan saçlarınız varsa, onu aşırı derecede zorlayabilir ve zayıflatabilir.

4. Saçlarınızı baş aşağı kurutun
Saçınızı daha kalın görünüme getirmek için, bu basit tekniği de kullanabilirsiniz ; kökte daha fazla hacim oluşturmak için saçlarınızı baş aşağı çevirin . Fakat saçları çok daha yakın tutabilmek için saçınıza fazla ısı uygulamak ve saçları bertaraf etmekten kaçınmak için dikkatli olun.
5. Geniş dişli tarak kullanın ve fırçadan kaçının.
Daha önce bahsedildiği gibi, sizin için ideal bir olan geniş dişli bir tarak , saçları kırmaz ve bu sizin için uygulaması oldukça kolay bir yöntemdir.
6. Daha fazla hacim vermek için doğru saç şeklini seçin


Bir başka temel özellik de , saçları kalın ve kabarık hale getirerek doğal bir hacim kazandırıcı etkiyi veren doğru şekillendirmeyi seçmektir .

7. Doğru kesimi seçin!
Hatta kesim , sadece stil gibi, saçınızın performansını büyük ölçüde etkileyebilir. Çok fazla ince görünmesini önlemek için doğru saç şeklini seçmek önemlidir.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.