to top

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

Son yıllarda aslında cinsel yolla bulaşan hastalıklar vakaları özellikle bakımından, artmaktadır  Bu hastalıkların bazıları yalnızca genital bölgede belirtileri olurken, bazıları insan sağlığını çok ciddi ölçüde tehdit eder ve tüm vücudu kaplayan belirtilere neden olur. Frengi, hepatit B ve AIDS gibi hastalıklar çok risklidir ve etkileri tüm vücudu kapsar.

Vajinal Cantita

Kadınlarda vajinanın uç kısmında meydana gelen enfeksiyondur, ancak bu basite alınmamalı çünkü ciddi hastalıklara  yol açabilir. Yanma ve kaşıntı eşliğinde beyaz vajinal akıntı ile kolayca tanınmakta ve antifungal tedavi ile tedavi edilmektedir.

Hepatit C

Hepatit C de bir virüs türüdür ve hastalıklara neden olur hatta  karaciğeri bile  etkileyen bir hastalıktır: kendi başlangıç semptomlar olmaksızın,  tedavi edilmediği takdirde hastalık, karaciğer sirozu ile sonuçlanabilir.

Klamidya

Uygun antibiyotik terapisi ile tedavi edilmezse, kısırlığa neden olabilen bir bakterinin neden olduğu bir enfeksiyondur. Klamidya kadınlarda kendini sarı köpüklü gelen bir akıntı ile belli eder. Klamidya kadınlarda karın içinde iltihaplanmalara da neden olur. Erkekler ise yanmalı idrara çıkma ve sarı akıntı ile klamidya riski ile karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu durum erkeğin siperm miktarını ve kalitesini de etkileyebilir.

HIV – AIDS

HIV virüsü kan yolu ile veya cinsel yolla bulaşan bir virüs türüdür. HIV’in neden olduğu hastalık da AIDS’tir.  AIDS tedavisi olmayan bir hastalıktır ve vücudun bağışıklık sistemini öldürerek vücudu diğer hastalıklara karşı daha hassas hale getirmektedir.

frengi

Frengi; bir bakteri türüdür , çok ciddi bir hastalık türü olan farklı zamanlarda gelişir ve bunun için derhal harekete geçilmelidir. Aksi takdirde, tedavi edilmezse ciddi komplikasyonlara (kalp hastalığı, demans, körlük, felç ve hatta ölüm) yol açabilir.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.