to top

Cilt yaşlanmasını önleyen 3 besin

Herkes pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bunun için aslında kimyasal yüklü ürünlere para saçmaya  veya plastik cerraha başvurmaya  gerek yok . Aslında her şeyde olduğu gibi sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu da sağlıklı beslenmeden geçiyor .

Cilt sağlığınız için yeni bir market listesi yapın . İşte o market listesinin başında bulunması gereken 3 besin:

PORTAKAL

                                                Portakalın içinde bulunan doğal yağlar cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamak açısından oldukça etkilidir.Tıpkı limon gibi portakal da sivilce ve daha önceden oluşmuş sivilce izleri ile savaşmak için kullanabileceğiniz en etkili doğal tedavilerden birisidir.Büyük bir portakal, mükemmel bir C vitamini  kaynağıdır , bu da ve kolajen  yapmaya yardımcı olur  ve  cildinizin esnek kalmasına yardımcı olur.

Brüksel Lahanası

Bunlar cilt dostu A ve C vitaminleri ile folatın mükemmel bir kaynağıdır. C vitamini kolajeni teşvik eder. Önemli antioksidanlardan biri olan C vitamini, kirlilik ve güneşten kaynaklanan cilt hasarına karşı savaşmaya yardımcı olmaktadır.

 

AVOKADO

Meyvelerinin etli kısımlarında doymuş yağ ve A D E vitaminleri bulunan avokadonun sabit yağında da ayrıca protein ve vitamin bulunur. Yaprak kısmında % 3 oranında uçucu yağ bulunan avokado içerisinde bulunan  antioksidan maddeler nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirirken aynı zamanda kozmetik sektöründe cilt bakımı kremlerinin bileşiminde kullanılır. Bu besin kaynağı olmazsa olmazlarınız arasında gelmelidir; yüksek vitamin değerini içinde bulundurması nedeniyle bir çok hastalığa özellikle cilt hastalıklarını önleyerek cildinizin yenilenmesine de yardımcı olmaktadır.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.