to top

Çalışan Anneler Bebeğini Bakıcıya Emanet Edebilir Mi?

Çalışan anne olmak ve her şeye yetişmeye çalışmak oldukça zor bir süreçtir. Bu süreçte bir çok uzman bebeğe en azından 3 yaşına kadar annenin bakması gerektiği kanaatindedir. Tabii imkan var ise ideal süre 7 yaş olmalıdır.
Fakat çalışmak zorunda iseniz ne yapmalısınız? Bakıcıya güvenmeli misiniz? Bu sorulara bir nebze de olsa cevap olalım istedik bu yazımızda. Eğer imkan var ise bebeği asla bir bakıcıya değil, anneanne, babaanne, teyze, hala gibi bir yakınınıza emanet etmelisin. Bu hem sizin hem de çocuğunuz için çok önemli. Çünkü aklınız sürekli çocuğunuzda olduğunda çalıştığınız iş size zehir olacaktır. Ayrıca bebekler her ne kadar küçük olsalar da mahremiyet için de bu önemlidir. Mesela bebeğinizin altını anne ve bir de çalışıyorsa diğer tek kişi almalıdır. Bu hem bebeğin psikolojisi, hem mahremiyet duygusu hem de edep ve ahlak duyguları için önemlidir.
Eğer bu da olmadıysa yani etrafınızda hiç kimse yok ise 1,5-2 yaşına kadar güvendiğiniz birisine emanet edip diğer süreçte özel bir kreşe vermenizi öneriyoruz. Çünkü zaten gelişim sürecine giren bebek artık çocukluğa geçmiştir ve hayata adapte edilmeye başlanabilir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.