to top

Britannia dizisi zirvede yerini almaya başladı

Roma’nın bir dönemin kutsal toprakları olarak anılan Britanya’ya girme mücadelesini anlatan dizidir. Game of Thrones final yapacağı yerini dolduracak dizi arayışları devam ediyor. Onun yerine gelecek olan Britannia şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı bile.

Drama, Britannia kıyılarında bir Roma armadası indiğinde 43AD’de başlıyor. Onun tek görevi mi? Julius Caesar’ı yüz yıl önce yenen efsanevi adayı fethetmek için – ama Keltli druidler ve savaşçı prensesler tarafından yönetilen Britannia kabileleri asla  savaşmayacaktır.

Döküm

David Morrissey kadrosunu Aulus Plautius, acımasız bir Roma generali ve İmparator Claudius’un iyi bir arkadaşı olarak yönetir – Kelly Reilly ise Cantii kabilesinin Kral Pellenor’un güzel ve asi kızı Kerra olarak bir dönüş alır. Bu sırada Zoe Wanamaker, Regnis’in yöneticisi olan kraliçe Antedia’yı canlandırıyor. Hepsini manipüle etmek? Mackenzie Crook, Druid Veran, 10.000 yaşında olduğunu iddia eden ve tanrılara konuşan bir adam.

İlham Kaynağı

Eleştirmen tarafından takdir edilen The Ferryman’ın geçen yıl Royal Court’taki bilet satış rekorlarını kırdığı Olivier ödüllü yazar Jez Butterworth, Britannia’nın gerçeküstü doğasından sorumlu . Onun ilham kaynağı mı? Psychedelics. “Mantarları aldığım ilk birkaç zamanı hatırlıyorum, uzun zaman önce kültürlerden tanıdığım birçok görüntü gördüm. Geçmişe olan bu bağlantı gibi, dizinin temelini oluşturmamın bir yoluda budur. ”açıklamasında bulundu.

Set Tasarımı

Başlığı olmasına rağmen, dram büyük ölçüde Çek Cumhuriyeti’nde çekildi. Birçok küme, Morinka köyünün dışındaki bir demirleme üzerinde Stonehenge’in geniş bir kopyasını; terk edilmiş bir kireçtaşı ocağı içinde yeniden oluşturulmuş tam ölçekli bir Kelt kampı; ve Orta Bohemya’nın Prachov Kayalarının yükselen kumtaşı zirveleri.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.