to top

Bölgesel diyet

Kilo kaybından önce bile  ,bölge diyetinin  amacı düşük kalorili ve karbonhidratlı bir diyet sayesinde şekeri ve insülin seviyelerini kanda sabit tutmaktır . İdeal bir dengeyi sağlamak için, bu diyet , kalorinin% 40’ını karbonhidratlar şeklinde tüketmenizi önerir .% 30 protein formunda ve% 30 lipid formundadır. Bu, kalorilerin% 50-55’ini karbonhidrat şeklinde,% 15-20’sini protein formunda ve% 30’unu lipit formunda almayı öneren beslenme uzmanlarının tavsiyelerine tam olarak uymamaktadır. Yiyecek alımı 5 saate kadar düzenli aralıklarla yapılmalıdır:

Bu yiyecekler önerilmez

Yağlı et, salam, bütün yumurtalar, sert peynirler, patates, şalgam, havuç, kabak, mısır, muz, kuru meyve, meyve suları, tahıllar, şeker, tatlılar, tereyağı ve krema.

Boy ve ortalama ağırlığının bir kadın için, çok aktif değil, Zone diyeti 3 proteininin porsiyon karbonhidrat 3 ve her bir öğünde lipidlerin 3 ve protein 1 kısım 2 atıştırmalıklar, 1 karbonhidrat ve 1 lipid tavsiye her.

Kahvaltı
1 dilim kepekli ekmek, 60 gr taze peynir, 2 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, kivi.
Sabah aperatifi
Beyaz yoğurt, 1 ceviz.
Öğle yemeği
1 tam buğdaylı sandviç, 90 gr ton balığı, 1 çay kaşığı mayonez, 250 gr ıspanak.
Yemek
90 gram yağsız domuz eti, 60 gr mercimek, salatalık, patates püresi şeklinde 1 adet patates, 5 ml zeytinyağı.
Akşam aperatif
30 gr peynir,.

Sonuçlar
Haftada 500-1500 gramlık bir kayıp.

Profesyoneller

Kesinlikle takip edildiğinde, bu diyet günde 5 kez alınan proteinler sayesinde tokluk hissini arttırır . Bu diyet kalori açığı oluşturur ve bu nedenle kilo kaybına izin verir. Protein  alımının nispeten yüksek olması nedeniyle, mektubun tavsiyelerini takip etmeniz şartıyla, kilo kaybı sağlıklı bir şekilde gerçekleşir.

Eksileri

Bölge diyeti, hesaplamalar ve gerektiren organizasyon nedeniyle özellikle kısıtlayıcıdır , doğaçlama yapmak veya restorana gitmek yasak!

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.