to top

Bekar kalmak istemenizin nedenleri

Size sıkça sorulan sorulardan biri de neden hala evliliği düşünmüyorsun oluyor. Falanca kişinin çocuğu oldu evlenecek yaşa geldi fakat sen hala evlenmeyi bile düşünmüyorsun. Bu ve buna benzer cümleler belkide sizi evlilikten uzaklaştıran sebepler arasında sayılabilir niteliğe sahip. Belkide sizin bile kendinize sormaya cesaret edemediğiniz bu soru uzmanlar tarafından araştırılarak analiz edilmiştir.

 

1.Hayatınızı anlamlandırmak için bir ortağa ihtiyacınız yoktur

Dışarı çıkmak ve eğlenmek için birisine sahip olmak istersiniz, ama kesinlikle orada takıntılı olarak kalmazsınız. Bu yüzden size göre ortak bir kişinin yani bir eşe ihtiyacınız yoktur.

2. Hayatınla çok meşgulsün

Yapmanız gereken toplantılar, organize etmek için geziler, katılacak taraflar, birini aramak için gereken zaman sizin için oldukça kısıtlı. Bunun için yeni birine güvenmeyi bırakın bir kenara birini tanımaya bile vaktiniz yoktur.

3.Kariyerinize odaklanıyorsunuz

İşinin seviyorsun; (ve evet, bunu ciddiye alıyorsun) ve bununla gurur duymak istiyorsun. Kariyer, sizin için sadece iş değil, ne olduğunun bir doğrulanmasıdır. İnanılmaz bir güç kaynağıdır sizin için .Kariyerine odaklanna insanlar genellikle evliliği hep 2. plana atmışlardır.

4.Sizin kadar muhteşem biri için bekliyorsunuz

Kendinizi oldukça harika buluyorsunuz. Gerek kültürünüzle gerek hayat bakış açınızla kendiniz gibi mükemmeliyetçi birini arıyorsunuz . Aslında bu da sizi evliliğe yakınlaşmanızı engelliyor.

5.Basitçe, hazır değilsiniz.

Aslında bu ve buna benzer gösterdiğiniz nedenler daha doğrusu bahanelerin tek bir çıkış  yolu var o da sizin bu evliliğe hazır olmayışınızdır. Çünkü evliliğe hazır olan kişi için hiçbir bahaneyi göz ardı etmez.Ve odak noktasına doğru emin adımlarla ilerler.Yani kısacası sizin için bekarlık sultanlık.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.