to top

Beetlejuice’ın müzikali galaya hazırlanıyor

1988’de izleyiciyle buluşan Tim Burton’ın kült filmi Beetlejuice’la (Beterböcek) yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yapımın müzikal uyarlaması için hareket geçildi. Uzun bir gestasyondan sonra, Beetlejuice’inmüzikal uyarlaması, Ekim ayında Washington DC’deki Ulusal Tiyatro’da dünya prömiyerinde kilitlendi.

Sonunda resmi bir lansman için belirlenen, açıklama Çarşamba günü geldi, aynı adı taşıyan Tim Burton’ın 1988 filmine dayanan müzikal komedinin DC’deki ilk çıkışını yapacak.

Müzikal uyarlamanın, Burton’un filminin “dümen, kibirli ve açık sözlü, daha itici” bir versiyonu olduğu söylenir.

Alex Timbers yönetmenliğinde müzikal uyarlamasının çekileceği açıklanan Beetlejuice‘ın 2018-2019 sezonunda Broadway’de sahnelenmesi planlanıyor.

The New York Post’un haberine göre 2014 yılında sahnelenen Rocky: The Musical‘ın yönetmenliğini üstlenen Timbers, son olarak Frozen‘ın müzikal uyarlaması için adı geçiyordu ancak kısa sürede projeden ayrılmıştı.

Tony Ödülü adayı Alex Timbers ( Peter ve Starcatcher ), Connor Gallagher ( The Robber Bridegroom ) tarafından Eddie Perfect’in ( King Kong ) ve Scott Brown ve Emmy adayı Anthony King’in bir kitabıyla koreografisini yapacak olan prodüksiyonu yönetecek. ( Geniş Şehir ).

Beetlejuice , kısa süre önce ölmüş bir çift ve bir iğrenç hayalet tarafından perili bir eve taşınmış olan ölüm takıntılı genç Lydia’nın hikayesini anlatıyor.

Charlie ve Çikolata Fabrikası’ndan sonra , Broadway’de bu kadar iyi yapmayan Beetlejuice , Warner Bros. Theatre Ventures’ın en yeni, yüksek profilli Broadway bahsi oldu.

 

 

 

 

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.